آرم فرهنگستان هنر
اخبار > مراسم بزرگداشت استاد محمود فرشچیان + پیوند حضور مجازی


مراسم بزرگداشت استاد محمود فرشچیان + پیوند حضور مجازی

مراسم بزرگداشت استاد محمود فرشچیان، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 
 

مراسم بزرگداشت استاد محمود فرشچیان، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این مراسم که از ساعت ۱۴ الی ۱۶ برگزار خواهد شد، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، غلامحسین امیرخانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر و رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر و نگارگر و استاد دانشگاه تهران و امیراسماعیل آذر، مدیرگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات سخنرانی خواهند کرد.

استاد محمود فرشچیان در حوز نقاشی ایرانی به مبتکر سبک و مکتب خاصی است که در عین توجه به اصالت مبانی سنتی این هنر، با ابداع شیوه‌های نو، قابلیت و کارایی نقاشی ایرانی را افزایش داده است. او این هنر را غنا بخشید و از حالت الزامی یک پدیده متکی به شعر و ادبیات رها کرد و رسالت و ارزشی در حد سایر هنرها در نقاشی ایرانی پدید آورد، تا جایی که آثار هنری اوآمیزه دلپذیری از اصالت و نوآوری است. فرشچیان با خطوط روان و ترکیب‌بندی‌های ظریف و مدور، راز و رمزها و اشارات درونی نهفته را در آثار خود به وجود می‌آورد. در همین حال با نوآوری در گزینش موضوع و پرداخت اثر به گستره‌ای فراتر از قالب‌های مرسوم می‌رسد. آثار استاد فرشچیان در بیش از صدها نمایشگاه فردی و جمعی در ایران و سایر کشورها برپا گشته و با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شده است.

مراسم بزرگداشت استاد محمود فرشچیان در نشانی‌های زیر در فضای مجازی پخش خواهد شد:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٤٠٠ - ٠٨:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;