آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نشست مشترک گروه‌های تخصصی فلسفه هنر و موسیقی فرهنگستان هنر


نشست مشترک گروه‌های تخصصی فلسفه هنر و موسیقی فرهنگستان هنر

 

نخستین نشست مشترک گروه تخصصی فلسفه هنر و گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر در خصوص مباحث مشترک زیباشناسی و فلسفه هنر و موسیقی برگزار شد.

نخستین نشست مشترک گروه تخصصی فلسفه هنر و گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر در خصوص مباحث مشترک زیبایی‌شناسی و فلسفه هنر و موسیقی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این نشست روز چهارشنبه 13 بهمن 1400، با حضور بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، شاهین فرهت، رئیس گروه موسیقی؛ شمس‌الملوک مصطفوی، رئیس گروه فلسفه هنر؛ سیدمحمدرضا حسینی‌بهشتی؛ شهرام پازوکی؛ محمدجواد صافیان؛ محمدتقی طباطبایی؛ امیر مازیار و اسماعیل پناهی اعضای گروه تخصصی فلسفه هنر، و آرش برادران امینی فرشی، عضو گروه تخصصی موسیقی به صورت حضوری و برخط برگزار شد.

پس از طرح بحث از سوی رئیس گروه فلسفه هنر درخصوص مباحث مشترک زیبایی‌شناسی و فلسفه هنر و موسیقی، اعضای این دو گروه تخصصی به بحث و گفت‌وگو و بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با موضوعاتی نظیر چیستی و ماهیت موسیقی، جریان­‌های اصلی موسیقی در جهان، نظریه‌­های اصلی فلسفه موسیقی، مباحث فلسفه موسیقی و الگوهای شناخت و فهم موسیقی، نسبت رؤیت و شنیدن موسیقی از منظر هرمنوتیک، موسیقی به مثابه ساحت اندیشه و فلسفه­‌ورزی، نسبت اندیشه‌های فلسفی ایرانی و اسلامی با موسیقی، نسبت موسیقی و تخیل، مسائل و چالش­‌های اندیشه­‌ای و فرهنگی موسیقی در ایران، موسیقی و شعر، موسیقی و هارمونی به مثابه الگویی برای تربیت خلاقیت و ذائقه زیبایی‌شناختی در جامعه پرداختند.

همچنین بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر در پایان مباحث با تشکر از مشارکت اعضای دو گروه تخصصی فرهنگستان، برگزاری چنین نشست­‌ها و گفت‌وگوها را بسیار مفید و سازنده دانست و گفت: فعالیت‌های بیناگروهی می‌تواند روح هنر ایرانی را به آن بازگرداند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٣ بهمن ١٤٠٠ - ١٨:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;