• دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > ديدار رئيس فرهنگستان هنر با علي اصغر شعرباف و منصوره حسيني


با حضور در منازل ايشان صورت گرفت :
ديدار رئيس فرهنگستان هنر با علي اصغر شعرباف و منصوره حسيني

 

محمد علي معلم دامغاني با حضور در منزل دو تن از اعضا پيوسته فرهنگستان هنر با ايشان ديدار كرد.

 محمد علي معلم دامغاني با حضور در منزل دو تن از اعضا پيوسته فرهنگستان هنر با ايشان ديدار كرد.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، رئيس فرهنگستان هنر به اتفاق دكتر بهمن نامور مطلق، دبير اين فرهنگستان و جمعي از مديران اين فرهنگستان، پنج شنبه گذشته، نوزدهم فروردين‌ماه، منزل استاد علي اصغر شعرباف رفته و با ايشان ديدار كردند.

در اين ديدار ابتدا دبير فرهنگستان درباره هنرهاي وابسته به معماري وحرفه هنري اين استاد پيش‌كسوت توضيحاتي ارائه كرده و از ايشان به عنوان يكي از استادان مجرب ياد كرد. دكتر نامور مطلق ضمناً به كتاب «گره و كاربندي» كه گزيده‌اي از آثار استاد شعرباف و نقشه آثار وي در بناهاي مختلف است و انتشارات فرهنگستان هنر آن را به چاپ رسانده اشاره كرد.

سپس رياست فرهنگستان، حضور استاداني چون استاد شعرباف را سرمايه گران‌بهاي فرهنگستان عنوان كرد و آمادگي فرهنگستان هنر براي پرداخت هر چه بيشتر و بهتر به اين رشته از معماري را اعلام كرد. در ادامه استاد شعرباف در باب تزئينات معماري توضيحاتي ارائه داد؛ او ضمن اشاره به مطالب و نقشه‌هاي مربوط به كتاب دومي كه قرار است در باب نقشه آثار ايشان منتشر شود ابراز اميدواري كرد كه اين كتاب به زودي منتشر شود.

در ادامه پيشنهاد برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي در زمينه هنرهاي سنتي از جانب استاد شعرباف ارائه شد كه اين پيشنهاد از طرف رئيس فرهنگستان مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد تا زمينه‌هاي برگزاري چنين كارگاه‌هايي در فرهنگستان هنر مورد بررسي قرار گيرد.

دومين ديدار رياست فرهنگستان به ملاقات با منصوره حسيني، نقاش و عضو پيوسته فرهنگستان هنر، اختصاص داشت كه با بازديد از آثار ايشان همراه بود.

در اين ديدار نيز كه با همراهي دبير و جمعي از مديران فرهنگستان صورت گرفت، استاد معلم دامغاني ابتدا توسط دبير فرهنگستان در جريان نوع ارتباط و فعاليت‌هاي اين هنرمند نقاش در فرهنگستان و همچنين آخرين نمايشگاه آثار ايشان در موسسه فرهنگي - هنري صبا قرار گرفت. سپس اين استاد پيش‌كسوت نقاشي كشور، توضيحاتي درباره امور جاري و مشكلات هنر و هنرمندان تجسمي به وي‍ژه نقاشي به رئيس فرهنگستان ارائه كرد. ركود اقتصاد هنر، كم توجهي مسئولان به اين رشته، انزواي برخي هنرمندان پيش‌كسوت، عدم توجه كافي به نگهداري آثار هنرمندان در موزه‌ها و گالري‌ها، شيوه برگزاري دوسالانه‌ها و جشنواره‌هاي تجسمي و غيره از جمله مواردي بود كه اين هنرمند نقاشي در اين ديدار بيان كرد. سپس رييس فرهنگستان هنر ضمن تجليل از مقام والاي اين هنرمند، ابراز اميدواري كرد كه فرهنگستان هنر بتواند در حد توان و در حوزه وظايف خود در رفع مشكلات هنرمندان اين رشته بكوشد. ايشان همين‌طور وعده دادند كه براي حل مشكلات هنر و هنرمندان نقاشي با مسئولان مربوطه رايزني كنند. اين ديدار با بازديد از آثار اين هنرمند پايان يافت.

گفتني است در اين ديدارها علاوه بر دبير فرهنگستان، مسعود ناصري، سرپرست موسسه فرهنگي - هنري صبا، بهزاد مرتضوي، مديركل روابط عمومي و وحيدرضا قرباني، مديركل پشتيباني، محمدعلي معلم دامغاني را همراهي كردند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٢ فروردين ١٣٨٩ - ١٢:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;