• دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > كنسرت دف‌نوازان دوار در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود


كنسرت دف‌نوازان دوار در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود

 

مركز مطالعات موسيقي معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر كنسرت پژوهشي «جايگاه دف در موسيقي ايران» را با حضور گروه «دوار» برگزار مي‌كند.

مركز مطالعات موسيقي معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر كنسرت پژوهشي «جايگاه دف در موسيقي ايران» را با حضور گروه «دوار» برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين برنامه به مناسبت دو عيد قربان و غدير توسط گروه موسيقي «دف نوازان دوار» به سرپرستي محسن تقي‌نژاد و همراهي 13 نفر از نوازندگان دف، تار، سه تار، كمانچه، ني، عود و تنبور در دو بخش به اجرا درخواهد آمد.

در بخش نخست اين برنامه بررسي جايگاه دف در موسيقي نواحي ايران به ‌ويژه منطقه كردستان و معرفي مقام‌ها و شيوه نوازندگي و اجراي اين ساز در خانقا‌‌ه‌هاي اين منطقه اختصاص دارد و مقام‌هاي «حي الله الله، حدادي، دائم، غوثي و .... » كه از مقام‌هاي مديحه خواني موسيقي خانقاهي كردستان است به اجرا در مي‌آيد.

همچنين در اين همايش يك روزه، چگونگي ورود ساز دف به عرصه موسيقي دستگاهي ايران و همنوازي اين ساز با سازهاي رايج موسيقي دستگاهي و جايگاه آن در گروه نوازي معمول در موسيقي دستگاهي ايران اختصاص دارد كه همنوازي‌هاي اين بخش در دستگاه «نوا» اجرا مي‌شود.

اين برنامه پنجشنبه 11 آبان، ساعت 18 در تالار ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

حضور براي تمامي علاقه‌مندان آزاد است.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ آبان ١٣٩١ - ١١:٢٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;