• شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > پیام تسلیت رییس فر هنگستان هنر برای درگذشت منصوره حسینی


پیام تسلیت رییس فر هنگستان هنر برای درگذشت منصوره حسینی

 

محمد علی معلم دامغانی، رییس فرهنگستان هنر به مناسبت درگذشت منصوره حسینی، نقاش پیشکسوت و عضو پیوسته فرهنگستان هنر پیام تسلیت داد.

محمد علی معلم دامغانی، رییس فرهنگستان هنر به مناسبت درگذشت منصوره حسینی، نقاش پیشکسوت و عضو پیوسته فرهنگستان هنر پیام تسلیت داد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيمهر كجا باشي و هر جا برســي آخـرين منزل هستــي اين است

خاك در ديده بسي جانفرساست سنگ بر سينه بسي سنگين است

بينــد اين منزل و عبـرت گيـرد هـر كه را چشم حقيقت بين استهنرمند گرانمايه نام آور سيده منصوره حسيني نيز به جوار رحمت او پيوست، نامبرده به حسب سال بازماندة سلسله‌اي از هنرمندان اين مرز و بوم بودند كه دير و دور بر اين پهنه زيستند و آثار قابل توجهي را در نگارگري و نقاشي رقم زدند و از آنجا كه هنر آموخته كشور ايتاليا بودند شيوه تازه‌اي را در محاكات طبيعت خصوصاً نقش گل‌ها داشتند. منصورة حسيني در خانه و گالري شخصي خود در ميان باغ و بهشتي از آثار خويش با شيفتگي خاصي كه به ندرت اثري را در معرض فروش مي‌گذاشت در حصار گل‌هاي رنگارنگ بديار باقي شتافت. شايد دلبستگي مفرط ايشان به عالم بر ساختة خويش بود كه قرب هفته‌اي با جهان خود فارغ از جهانيان تنها ماند تا سرانجام چنانكه در بايست كار آدمي است، خاكي به خاك و افلاكي به افلاك پيوست. يادش به خير باد و زنده به هنر تا آنگاه كه خدا بخواهد و امّا به حسب حال بانو حسيني در ساحت اهل هنر و بينش انگار از جاودانه‌ها بود. فارغ از اندوه مرگ محتوم در پناه تبسمي كه بشارت زندگي هميشگي بود و شادي و سرخوشي‌اي كه پاياني بر آن نمي‌توانستي قائل شد و اگر هر چه هست را گزارش بايستي كرد اين خوي و خصلت را با زيردستان و خدمت پيشگان خصوصاً اگر در استخدام او بودند نداشت. با اين همه يكي از فرهيختگان هنرمند اين سرزمين بود و اين مرتبه اندكي نيست. يادش جاودانه باد و در پناه خداي مهربان، رستگار و شادمان در بهشت جاويدان كه با روح و جان او نسبتي داشت.محمد علي معلم دامغاني

رئيس فرهنگستان هنر

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١١ تير ١٣٩١ - ٢٠:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;