• جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > همايش هنر و فرهنگ عشاير ايران


همايش هنر و فرهنگ عشاير ايران

 

دومين همايش «هنر و فرهنگ عشاير ايران» برگزار مي‌شود.

 دومين همايش «هنر و فرهنگ عشاير ايران» برگزار مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان، وابسته به فرهنگستان هنر، دومين همايش «هنر و فرهنگ عشاير ايران» (فارس وكهكيلويه بويراحمد) با همكاري نهادهاي ملي، بين المللي و محلي، منطقه‌اي در مناطق عشاير برگزار خواهد شد.

اين همايش در راستاي فعاليت‌هاي فرهنگستان هنر در شناساندن فرهنگ و هنر ايران زمين، با ژرف‌انديشي در مباني فكري اصيل ايراني و به منظور مطالعه، بررسي و پاسداشت هنر عشاير و احياي هنرهاي فراموش شده آن‌ها برگزار مي‌شود. «شناسايي و معرفي هنر هاي عشاير و مستند سازي هنرهاي مربوطه»، «برقراري ارتباط ميان انديشمندان، پژوهشگران و هنرمندان در حوزة هنر و فرهنگ عشايري»، «بررسي راهكارهاي احيا و حفظ هنرهاي در حال فراموشي و فراموش شده عشايري»، «تجليل از پيش‌كسوتان هنر و فرهنگ عشايري» و «ايجاد زمينه براي حمايت و تشويق هنرمندان جوان» از جمله رويكردهاي تخصصي و اهداف اين همايش است. اين همايش با محورهاي هنرهاي صناعتي، آيين‌ها و بازي‌هاي نمايشي، ادبيات، هنرهاي تجسمي و موسيقي تابستان 1388 برگزار مي‌شود و در بخش جنبي آن كارگاه تخصصي و نمايشگاه عكس از هنرهاي اصيل عشاير بر پا خواهد شد.

علاقه‌مندان براي ارسال چكيده مقالات خود مي توانند تا 25 خرداد ماه اقدام نموده و اصل مقالات را تا 15 تيرماه به دبيرخانه همايش واقع در تهران، خيابان ولي‌عصر، ضلع جنوبي پارك ساعي، پلاك 1101، مركز هنر پژوهي نقش جهان ارسال فرمايند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٣٠ فروردين ١٣٨٨ - ١١:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;