• جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب حکمت و آداب معنوی در هنر اسلامی و تجلیات آن بر هنر انقلاب اسلامی ایران، شایسته تقدیر شد


کتاب حکمت و آداب معنوی در هنر اسلامی و تجلیات آن بر هنر انقلاب اسلامی ایران، شایسته تقدیر شد

 

کتاب حکمت و آداب معنوی در هنر اسلامی و تجلیات آن بر هنر انقلاب اسلامی ایران، تألیف استاد محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر که توسط مؤسسه متن این فرهنگستان منتشر شده است، در چهل‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شایسته تقدیر شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در چهل‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، سه عنوان کتاب از مجموعه کتاب‌هایی که مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، منتشر کرده است، نامزدهای برگزیده این دوره از جایزه کتاب سال معرفی شدند.

کتاب حکمت و آداب معنوی در هنر اسلامی و تجلیات آن بر هنر انقلاب اسلامی ایران، تألیف استاد محمدعلی رجبی دوانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین کتاب جوهره مکان؛ پژوهشی در باب معماری کردن در اصفهان، تألیف محمدرضا قانعی و سهند منشی و کتاب نزهه ‌الارواح بتطریب ‌الاشباح تألیف یعقوب بن محمد الحنفی، به کوشش بهروز امینی، دو عنوان کتاب دیگری بودند که به عنوان نامزدهای برگزیده در گروه هنر انتخاب شدند.

ناگفته نماند، تاکنون چندین عنوان از کتاب‌های این مؤسسه موفق به دریافت جایزه‌های مختلف کتاب سال، کتاب فصل و کتاب تقدیری شده‌اند. همچنین در مراسم افتتاح بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران و در چهارمین آیین بزرگداشت نسخ خطی به عنوان ناشر برگزیده، انتخاب شد و در بخش‌های ترجمه و تألیف نیز كتاب‌های شاهكارهای هنر ایران در مجموعه لهستان و دانشنامه مهر و حكاكی در ایران، شایسته تقدیر شناخته شدند. انتشارات فرهنگستان هنر (متن) در سال ۱۳۹۰ از سوی خانۀموسیقی به عنوان ناشر برگزیدۀ حوزۀ موسیقی انتخاب شد و نُه عنوان از کتاب‌های منتشر شده در زمینه موسیقی موفق به دریافت جوایز گوناگون شدند.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٧ اسفند ١٤٠٢ - ٠٩:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;