• جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب لعاب امید قجریان واکاوی می‌شود


کتاب لعاب امید قجریان واکاوی می‌شود

 

نشست نقد و بررسی کتاب «کتاب لعاب» اثر امید قجریان در فرهنگستان هنر به صورت حضوری و برخط برگزار می‌‎شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب کتاب لعاب اثر امید قجریان که به تازگی توسط انتشارات فرهنگ معاصر منتشر شده است، نقد و بررسی می‌شود. در این نشست محمود سالاریه، نگار کفیلی، مهدی مکی‌نژاد و امید قجریان نویسنده کتاب به نقد و بررسی این کتاب می‌پردازند.

در معرفی این کتاب آمده است: فن‌آوری لعاب، دریافتی از صیرورت و شدن است. امکانی از دچار گشتن‌های نو به نو و برجای مانده از زمان، که از تنوع رنگ در صورت‌های بی‌شمار و سیلان مداوم برآمده است و همچنان کاستی و افزودن مکرر را می‌پذیرد. لعاب عجایب رنگ است که از آتش قوت می‌گیرد و با آن می‌آویزد. این فن فهم کثرت رنگ است که همراه با پوشیدگی، بخشی از علومی خفته نزد آگاهان سرّ بوده است؛ دانشی به یادگار مانده از نیاکان که معنای رنگ و ثبات را به آیندگان تقدیم کرده است.

نشست نقد و بررسی کتاب لعاب، چهارشنبه 20 دی‌ماه 1402، ساعت 10:30، در فرهنگستان هنر به صورت حضوری و برخط برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، طبقه سوم ، سالن گلستان هنر مراجعه یا از طریق نشانی اینترنتی https://b2n.ir/z47709 به این نشست به صورت برخط متصل شوند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٣ دی ١٤٠٢ - ١٠:١٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;