• چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > فرهنگستان هنر کارنامه فعالیت‌های سال 1401 خود را منتشر کرد


فرهنگستان هنر کارنامه فعالیت‌های سال 1401 خود را منتشر کرد

 

کارنامه فعالیت‌های فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در سال 1401 منتشر و در دسترس اهالی فرهنگ و هنر قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این فرهنگستان در راستای شفاف‌سازی و تحقق اهداف و وظایف اساسنامه‌ای خود و با در نظر گرفتن سایر اسناد سیاستی بالادستی، با بهره‌مندی از تجارب استادان و هنرمندان فرهیختة کشور، طرح‌ها و برنامه‌های گوناگونی را در شاخه‌های مختلف هنری در سال 1401 تعریف و اجرا کرده است.

کارنامه فعالیت‌های فرهنگستان هنر در سال 1401 در چهار فصل منتشر شد. فصل نخست این کارنامه به متن‌آفرینی اختصاص دارد که شامل: «پیشنهادات و طرح‌های سیاست‌گذارانه»، «طرح‌های پژوهشی آماده انتشار»، «همایش‌ها و هم‌اندیشی‌ها» و «نشست‌های تخصصی و راهبردی» است و فعالیت‌های کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر نیز در ذیل این بخش تشریح شده است.

فصل دوم با عنوان رویدادآفرینی است و شامل رویدادهای هنری است که علاوه بر خلق اثر در حوزه آفرینش و الگوسازی به معرفی هنرمندان پیش‌کسوت می‌پردازد و در این فصل می‌توانید با تمامی نمایشگاه‌ها‌، کارگاه‌ها، بزرگداشت‌ها و گفت‌وگو با هنرمندان پیش‌کسوت در تمام حوزه‌های هنری که در سال 1401 روی داده است، آشنا شوید.

انتشارات فرهنگستان هنر، به‌عنوان یکی از بزرگترین ناشران تخصصی پیشرو در حوزه نشر آثار نظری و نفیس هنری، از ابتدای فعالیت خود تاکنون حدود 550 عنوان کتاب و نشریه در شاخه‌ها و رشته‌های گوناگون هنری، به پیشگاه هنرپژوهان و علاقه‌مندان عرضه کرده است و تألیف، نشر و ترجمانی که در سال گذشته صورت گرفت، سومین فصل این کارنامه را تشکیل می‌دهد.

آخرین فصل کارنامه به گزارش‌هایی از «آسیب‌شناسی آموزش هنر در ایران در دو سطح آموزش پایه و عالی»، «گزارش پایش آموزش عالی هنر در ایران(ویراست نخست)»، «تأملی بر اهمیت نظام استاد-شاگردی در آموزش هنرها» و «پیشنهادات فرهنگستان هنر برای اصلاح آئین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی گروه هنر» اختصاص دارد.

فایل این کارنامه را اینجـا دریافت کنید.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢١ خرداد ١٤٠٢ - ١٤:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;