تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب رساله در موسیقی قدیم منتشر شد


كتاب رساله در موسیقی قدیم منتشر شد

 

كتاب «رساله در موسیقی قدیم و چهار گفتار در فلسفۀ هنر» توسط موسسه متن منتشر و در بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.

كتاب «رساله در موسیقی قدیم و چهار گفتار در فلسفۀ‌ هنر» توسط موسسه متن منتشر و در بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «رساله در موسیقی قدیم و چهار گفتار در فلسفۀ‌ هنر» تاليف منوچهر صدوقی سها، توسط موسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

رساله در موسیقی قدیم و چهار گفتار در فلسفۀ هنر كتابی است متشكل از رساله‌ای در موسیقی قدیم كه ترجمۀ متنی است به فارسی از قرن هشتم از نویسنده‌ای ناشناس. چهار گفتار در فلسفۀ هنر، در پی رساله در موسیقی قدیم، عبارتند از: حقیقت هنر در دو بخش كه با نگاه فلسفی به بررسی جوهرۀ هنر می‌پردازد. گفتار سوم میزان تأثیر شعر از فلسفه و علم نام دارد كه با پیگیری سیر تاریخی مكاتب هنری و ادبی نظیر ناتورالیسم و رمانتیسم سعی در پاسخگویی به پرسش تأثیرپذیری شعر از فلسفه و علم دارد و گفتار چهارم در مورد جایگاه موسیقی در طبقه‌بندی قدیم علوم پرداخته است.

اين كتاب با قيمت 35.000 ریال و شمارگان 1500 در غرفه موسسه متن، انتشارات فرهنگستان هنر، در بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، در سالن شبستان، راهروي 9، غرفه شماره 2، از 16 تا 26 ارديبهشت در مصلي تهران عرضه مي‌شود.

براي مشاهده جلد كامل كتاب اينجا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٠:٣٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.