اخبار > صبا میزبان هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر شد


 
  صبا میزبان هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر شد
 

هفتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر عصرسه شنبه درگالري‌هاي خیال، خیال شرقی، خیال نو، آئینه‌ي موسسه صبا و موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر؛ هفتمین جشنواره تجسمی فجر در 9 رشته: نقاشی، نقاشی ایرانی، گرافیک و پوستر، کاریکاتور، تصویرسازی، سرامیک، حجم، عکاسی و خوشنویسی با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شمار زیادی از چهره‌های نام آشنای هنر ایران گشایش یافت.
در مراسم افتتاحیه جشنواره هفتم، مجتبی آقایی دبیر این جشنواره از انتخاب و ارائه 1100 اثر از 700 هنرمند ایرانی در شاخه‌های مختلف تجسمی در این عرصه بزرگ رقابت و مشارکت خبر داد و ضمن تشکر از حضور هنرمندان در کنار یکدیگر ابراز امیدواری کرد که این جشنواره زمینه ساز همدلی و مودت بیشتر میان جامعه تجسمی کشور باشد. علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نيز با تبریک ایام الله دهه فجر و ابراز خوشحالی از افزايش تعداد و حجم آثار، ارتقاء کیفی سطح آن و حضور چشمگیر استادان هنری در 9 رشته موجود جشنواره خاطرنشان کرد: این حضور در همه ابعاد برای ما مبارک و مغتنم است و اساتید و پیشکسوتان هنرهای تجسمی ارتباط بسیار خوب و موثری با مجموعه پیدا کرده اند و امیدوارم که این ارتباط مستحکم و مستمر بماند.
معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ضرورت برگزاری جشنواره‌هایی در سایر گرایش‌های هنری معاصر از جمله هنرهای مفهومی، هنرهای جدید و ... به صورت تلفیقی در آینده نزدیک را یادآور شد و از برگزاری سلسله نشست‌هایی با استادان هنری در خصوص همکاری‌های بیشتر و طراحی افق‌های آینده پس از پایان گرفتن جشنواره هفتم خبر داد. مرادخانی با بیان این که در این عرصه هم پیشکسوتان و هم نسل نو در کنار یکدیگر به یک تشریک مساعی رسیده اند و کارهای بسیار چشمگیر و امیدبخشی ارائه کرده اند، چنین مشارکت همدلانه ای را برای کلیت جریان هنری کشورمان یک ضرورت حیاتی و انکارناپذیر شمرد.

در مراسم گشایش جشنواره تجسمی فجر و در میان انبوه حاضران چهره‌های آشنایی از پیشکسوتان و هنرمندان نام آشنای کشورمان همچون استاد حسین محجوبی، مصطفی اسدالهی، آنه محمدتاتاری، محمدابراهیم جعفری، رضا بانگیز، رسول مرادی، بهمن عبدی، کامبیز درم بخش، مسعود شجاعی طباطبایی، بهزاد شیشه گران، جعفر نجیبی، محمد فرنود و ... به چشم می خورد.
هفتمین جشنواره بین المللی تجسمی فجر با ارائه کارنامه یکساله هنرهای تجسمی ایران در تمامی شاخه‌ها و گرایش‌های آن تا 12 اسفند ماه در موسسه فرهنگي هنري صبا به نشاني تهران، تقاطع طالقانی و ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین  و موزه هنرهاي معاصر فلسطين نيز به نشاني خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 74 میزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٣ - ١٥:٣١ | نسخه چاپي

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.