اخبار > پیام تسلیت فرهنگستان هنر در پی درگذشت دکتر سید محسن حبیبی


 
  پیام تسلیت فرهنگستان هنر در پی درگذشت دکتر سید محسن حبیبی
 

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، و گروه تخصصی معماری و شهرسازی این فرهنگستان در پی درگذشت استاد محسن حبیبی، عضو گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، پیام تسلیتی منتشر کردند.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، متن این پیام به این شرح است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
دکتر محسن حبیبی، عضو گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، استاد و پژوهشگر برجسته شهرسازی دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.
او در جایی گفته بود: «شهرها مملو از خاطره‌اند و شهر بی‌خاطره مانند آدم بی‌خاطره است.» و اینک با خاطراتی ناب، دوستان، همکاران و شاگردانش را ترک گفته است.
دکتر حبیبی عمری را به عشق فرهنگ و هویت ایرانی در مسیر فهم و شناسایی معماری و شهرسازی ایرانی‌ـ‌اسلامی سپری کرد. استادی فرهیخته که محدود به دانش نظری نبود و به حکمتی اصیل از مدنیت، و فهمی عمیق از شهر ایرانی دست یافت و از پی سال‌ها تأمل عاشقانه و کوشش خستگی‌ناپذیر، تحقیقاتی ارزشمند از خود به یادگار گذاشت؛ همچنان که در کسوت معلمی نیز دانشجویان بسیاری را از گنجینه حکمت، دانش و تجربه عمیقش در شهرسازی ایران و جهان بهره‌مند ساخت.
فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران با اندوهی فراوان فقدان این استاد گران‌قدر را به اهالی علم، فرهنگ و هنر تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال برای ایشان غفران واسعه، و براي دوستداران، شاگردان و خانواده داغدارش صبر و اجر مسئلت می‌کند. 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - ١٣:٤٠ | نسخه چاپي

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.