صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما انگليسی  
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نسيم - کنگره ۱۴۰ شهید عرصه فیلم کشور برگزار شد


 
  نسيم - کنگره ۱۴۰ شهید عرصه فیلم کشور برگزار شد
 

نسيم نوشت: کنگره 140 شهید عرصه فیلم کشور با عنوان "جاودانه های نور و تصویر" شب گذشته و با سخنرانی سردار علی نصیری فرمانده سپاه سید الشهداء، علی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر، پرویز شیخ طادی کارگردان سینما و عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

سردار علی نصیری فرمانده سپاه سید الشهداء تهران در ابتدای برنامه در سخنانی گفت: مراسم امروز بزرگداشت و نکوداشت شهدای عرصه فیلم کشور است. بعد از برگزاری دو کنگره 110 شهید عرصه عکس در استان یزد و کنگره 450 شهید تئاتر در اردبیل، امروز برای سومین بزرگداشت 140 شهید عرصه فیلم را سپاه حضرت سید الشهداء برگزار می کند.

وی افزود: امروز یاد شهدایی را گرامی می داریم که آنها با ثبت وقایع و آنچه را که به تصویر کشیدند امروز یاد آنها هم به عنوان یک تصویر باقی و جاودان در مجموعه ای که برای شهدا است عطرآگین شده است.

نصیری در پایان تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری این قبیل مراسم ها آنچه را که حق شهدا است را به خوبی ادا کرده باشیم.

بسیج سالار شهیدان در کربلا نهایتا 72 نفر بود.

علی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر نیز در بخش دیگر برنامه در سخنانی گفت: بسیج یعنی منصوب به بسیاری از مردم و به عبارتی بهتر برای همه مردم است. بسیج سالار شهیدان در کربلا نهایتا 72 نفر بود.

وی افزود: اما همانها توانستند به سیاهی و تاریکی چیره شوند و امروز این همه بسیج در واقع دنباله راه و رفتار آن گرامی مرد بزرگ است که در فجر تاریخ طلوع کرد.

معلم ادامه داد: تا ان شاالله تاریکی از سراسر دنیا رخت بربندد و صاحب اختیار جهان قدم بر روی چشم همه ما بگذارد.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٣ - ١٢:٤٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.