تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > آغاز نمايش نقاشي‌هاي متفاوت يك زوج هنرمند


 
  آغاز نمايش نقاشي‌هاي متفاوت يك زوج هنرمند
 با گشايش نمايشگاه آثار «رضا آقا‌پور» و «مهناز حامدي» در گالري «خيال نو» تجربه‌اي تازه از اين دو هنرمند براي تماشاي علاقه‌مندان عرضه شد.

آثار اين نمايشگاه که عصر يکشنبه 26 شهريور در نگارخانه خيال نوي صبا گشايش يافت، در سه بخش به علاقه‌مندان ارائه شده است. در بخش نخست، آثار نقاشي اين دو هنرمند به چشم مي‌خورد كه با استفاده از تكنيك اکرليک روي پارچه و در قاب‌هاي ساخته شده از چوب درخت به تماشا گذاشته شده است. اين آثار عمدتا با رويکرد انتزاعي و آبستره در برگيرنده مفاهيم انساني و هستي شناختي با بهره از فضاسازي‌هاي ذهني است.

در بخش دوم تعدادي ديگر از آثار نقاشي که شيوه‌اي تجريدي در قالب اشکال هندسي و ترکيب بندي‌هاي پيچيده اجرا شده به همراه دست ساخته‌هاي چوبي اين زوج هنرمند مشاهده مي‌شود و سومين بخش اين آثار ظروف ، اشياء و دست بافته‌ها و پنجره‌هاي چوبي لته‌اي است كه در بخش انتهاي گالري در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است.

اين زوج هنرمند هدف خود را از برگزاري اين نمايشگاه برداشتن فاصله بين همه هنرهاي تجسمي با ارائه آميزه‌اي از نقاشي، موسيقي، حجم ، معماري وصنايع دستي و نيز ارتباط مناسب با طبيعت با نگاهي متفاوت به هنر مدرن عنوان کرده‌اند. در اين نمايشگاه همچنين نماهايي از فضاي زندگي منحصر به فرد خود را به نمايش گذاشته‌اند، اين دو از سال 85 دست به تجربه‌اي نو در زندگي شخصي زده‌اند و آن سکونت در خانه‌اي است که با دست خود و با استفاده از مصالح کاملآ طبيعي بنا کرده‌اند.

در اين خانه تنوعي از فضاهاي اقليمي و بومي ايران را در کنار تلفيقي از انواع هنرها از جمله نقاشي، موسيقي، حجم و صنايع دستي را مي‌توان ديد که با روش بومي سازي و بهره‌گيري از الگوهاي هنر بدوي، جلوه‌هايي از فرهنگ و معماري اقوام ايراني را بازتاب داده است.

آقاپور وحامدي از «انتزاع تا زندگي» را تا ششم مهرماه براي علاقه‌مندان پيوند هنر با محيط، طبيعت و سادگي به نمايش مي‌گذارند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند. اين نمايشگاه تا 6 مهرماه همه روزه بجز ايام تعطيل، از ساعت 10 لغايت 19، ميزبان عموم بازديدکنندگان خواهد بود.


 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩١ - ١٦:٠٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.