صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا از نهمين دوسالانه جهاني پوستر تهران پرده برداري مي كند


 
  صبا از نهمين دوسالانه جهاني پوستر تهران پرده برداري مي كند
 

صبا روز چهارشنبه سي ام خرداد دوسالانه جهاني پوستر تهران را با همكاري انجمن طراحان گرافيك افتتاح خواهد كرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، روز سي ام خرداد رأس ساعت 17 با گشايش نهمين دوسالانه جهاني پوستر تهران و نهمين دوسالانه طراحي گرافيك معاصر ايران كه بطور همزمان صورت مي گيرد، يك اتفاق در پوستر و گرافيك پايتخت با ارائه آخرين حركتها و تجربه هاي چند نسل از طراحان كشورمان كليد مي خورد.

اين دوسالانه در نهمين تجربه خود در 2 بخش ملي و بين المللي و يك بخش جنبي و با حضور نزديك به 12 هزار طراح، از ايران و 44 كشور جهان برگزار مي شود.

بخش ملي اين دوسالانه براي نخستين بار و در 7 بخش : طراحي جلد، طراحي صفحه آرايي كتاب و مطبوعات ، طراحي نشانه و نشانه نوشته، طراحي وب و مولتي مديا، طراحي آگهي هاي مطبوعاتي ، آگهي هاي شهري و بسته بندي برگزار مي شود. و بخش جنبي با 3 عنوان گفتگو، ميراث فرهنگي و طراحان ايراني بر پا مي شود. همچنين 7 نمايشگاه جنبي از آثار طراحان پيشكسوت ايراني و برگزيدگان خارجي و 12 سخنراني و ميزگرد پژوهشي همزمان با دوسالانه نهم برگزار مي شود.

در نهمين دوسالانه شاهد ورود هنرمندان كشورمان به عرصه هايي جديد از خلاقيتهاي بصري و آزمودن شيوه هاي تازهاي از نوآوري هاي تكنيكي و تنوع گرايش هاي تصويري هستيم.

نهمين دوسالانه جهاني پوستر تهران با هدف ارتقاء معيارهاي زيبايي شناختي و هنري در عرصه پوستر و ايجاد زمينه اي جهت گسترش حوزه هاي فعاليت حرفهاي در اين هنر برگزار مي گردد. اين دوسالانه محور اصلي خود را بر نمايش جريان شناسي و گونه شناسي سليقة بصري و پيوند مضــامين و مؤلفــه هاي هنر گرافيك بعنوان هنري پيشرو و جريان ساز با متن نيازها، دغدغه ها و گرايش هاي جمعي تعريف كرده است . اين دوسالانه تا 31 تير ماه 86 پذيراي عموم علاقه مندان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٨٦ - ١١:١٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.