تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «جامعه‌شناسی هنرها؛ شرحی بر اشکال زیبا و مردم‌پسند هنر» به چاپ سوم رسید


 
  «جامعه‌شناسی هنرها؛ شرحی بر اشکال زیبا و مردم‌پسند هنر» به چاپ سوم رسید
 

چاپ سوم جامعه‌شناسی هنرها؛ شرحی بر اشکال زیبا و مردم‌پسند هنر نوشته ویکتوریا الکساندر با ترجمه اعظم راودراد توسط موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، با استقبال مخاطبان هنری و علاقه‌مندان پژوهشگر هنر، جامعه‌شناسی هنرها تجدید چاپ شده و دوباره در دسترس مخاطبان آثار هنری قرار گرفته است.
این کتاب شامل چهار بخش و در پانزده فصل تنظیم شده و در پایان هر فصل، مطالعة موردی برای بیان چگونگی استفادة عملی از مباحث نظری نیز آمده است. زبان و سبک نگارش اثر، علمی‌ــ‌تحلیلی است و هدف کلّی نویسنده، ارائة تصویر کلی و جامع از حوزة جامعه‌شناسی هنرهاست. در فصل اول الکساندر به تشریح مفهوم هنر از نگاه جامعه‌شناسی می‌پردازد و سپس بخش‌بندی کتاب آغاز می‌شود. بخش اول در سه فصل به بررسی «رابطۀ میان هنر و جامعه» می‌پردازد. بخش دوم در دو قسمت به «الماس فرهنگی: تولید فرهنگ» و «الماس فرهنگی: مصرف فرهنگ» اختصاص دارد. و بخش سوم با عنوان «هنر در جامعه» به خود هنر و ساخت هنر در جامعه می‌پردازد. و در نهایت در بخش چهارم «نتیجه‌گیری» کل کتاب آمده است.
چاپ سوم کتاب جامعه‌شناسی هنرها؛ شرحی بر اشکال زیبا و مردم‌پسند هنر نوشته ویکتوریا الکساندر با ترجمۀ اعظم راودراد در 528 صفحه و قیمت 40‌ هزار تومان توسط موسسه متن منتشر شده است.
علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر (عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه کنند.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦ - ١٠:٣١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.