تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > اولين شماره «آينه خيال» منتشر شد


 
  اولين شماره «آينه خيال» منتشر شد
 

 
اولين شماره ماهنامه پژوهشي _خبري «آينه خيال» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين ماهنامه كه پيش از اين با عنوان خبرنامه فرهنگستان هنر منتشر مي شد؛ با گرفتن مجوز، از آبان ماه امسال، با نام «آينه خيال» منتشر مي شود.

در بخشي از سر مقاله «آينه خيال» كه به قلم مدير مسئول نوشته شده، درباره دلايل انتشار اين ماهنامه آمده است:«...تقاضاي روزافزون علاقه‌مندان از يك سو و محدوديت‌هاي خاص خبرنامه از سوي ديگر، موجب شد مديران فرهنگستان، به ويژه رياست محترم آن، به فكر يك مجلة تخصصي اما قابل دسترس براي علاقه‌مندان در سطح كشور بيفتند. همچنين بايد اقرار كرد به رغم انتشار تعدادي مجلة خوب هنري و فرهنگي، هنوز نيازهاي جامعة علمي و هنري بيش از توليدات در اين عرصه است. به همين دليل، "آينه خيال" مي‌كوشد همراه با اين مجلات به نيازهاي جامعة رو به گسترش و بيش از پيش متخصص پاسخ دهد...»

روايت معماري در داستان‌هاي بورخس؛ نقدي بر نمايشگاه نقاشي دهه 40 و 50 ، گفتگو با غلامحسين امير خاني ، آيدين آغداشلو، محمد علي رجبي؛ گفتگوي حسين پاينده و محمد بهشتي درباره وجود اشتراكات ادبيات و معماري و... از جمله مطالبي است كه مي توانيد در اين شماره بخوانيد. علاوه بر اين "آينه خيال" در هر شماره يك پرونده نيز دارد كه به موضوعي به صورت ويژه مي‌پردازد. "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" موضوعي است كه دراين شماره به صورت پرونده به آن پرداخته شده است.

 

   زمان انتشار: شنبه ١٧ آذر ١٣٨٦ - ١٤:١١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.