صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > زن و مقاومت از دريچه دوربين


 
  زن و مقاومت از دريچه دوربين
 

موزه هنرهای معاصر فلسطین و مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با همكاري انجمن عكاسان دفاع مقدس، نمايشگاه عكس «زن و مقاومت از دريچه عكس» را در بنگلادش برگزار ميكند.

به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر، موزه هنرهاي معاصر فلسطين در ادامه نمايشگاه هاي جهاني و آسيايي اين مجموعه، با همكاري انجمن عكاسان دفاع مقدس، نمايشگاه عكسي با نام «زن و مقاومت از دريچه عكس» را در بنگلادش برگزارميكند.

اين نمايشگاه شامل بيش از صد عكس از آثار ده ها عکاس برجسته ایرانی از جمله سعید صادقی، محمد صیاد، ابوطالب امام، محمد نوروزی، مسعود زنده روح، امیر علی جوادیان، جاسم غضبان پور و ... است. اين عكس ها شامل حضور زنان ايراني در صحنه هاي دفاع و مقاومت است و تنوع چشمگيري از عرصه هاي حضور زنان در سال هاي حماسه و ايثار را به نمايش مي گذارد.

در اين عكس ها، صحنه هايي از فعاليت زنان در پشت جبهه ها، تدارك رزمندگان، اهداي كمك هاي مردمي، مداواي آسيب ديدگان جنگ، حضور در صحنه هاي رزم و راهپيمائي هاي مردمي و ... به چشم مي خورد؛ كه از جهت ثبت و يادآوري روحيه غيرت، فداكاري و خلوص مادران سرزمين مهر و قاصدان قبيلة روشنايي و عفاف ارزش ويژه اي دارد. در انتخاب اين عكس ها، جنبه هاي حرفه اي، مستند و ارزش هاي بصري آن نيز درنظر گرفته شده است.

گفتني است مؤسسه فرهنگي-هنري صبا و موزه هنرهاي معاصر فلسطين در ادامه همكاري هاي خود با مراكز فرهنگي-هنري، نمايشگاه هاي ديگري را نيز در نقـاط مختلف جهان برگزار خواهند كرد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٨٦ - ١١:٣٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.