تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پژوهشنامه به شماره دوم رسيد


 
  پژوهشنامه به شماره دوم رسيد
 

دومين شماره پژوهشنامه فرهنگستان هنر، ويژه نقد جامعه شناسي هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان، اين پژوهشنامه در دو بخش اصول و مباني نقد و پژوهش هنر و نقد نامه منتشر مي شود كه در بخش نخست آن به مسائل كلي نقد و پژوهش هنر (چه در عرصه نظري و چه در شاخه هاي آن) پرداخته خواهد شد. اين بخش مي كوشد تا مباني و اصول نقد و پژوهش هنري را معرفي كند و در بخش دوم يعني نقد نامه كه به رويكردهاي گوناگون نقد پرداخته مي شود، در هر شماره به يكي از رويكردهاي نقد و نشانه شناسي، نقد جامعه شناسي، نقد تخيلي، نقد روانشناسي، نقد تكويني، نقد فرهنگي، نقد پسااستعاري همچنين نقد بومي كه يكي از موضوعات مهم براي اين پژوهشنامه تلقي مي شود، اختصاص خواهد يافت.

رويكرد اين شماره از پژوهشنامه فرهنگستان هنر نقد جامعه شناسي است. «متن و زير متن: گفت و گوي نمايشي به مثابه كنش (با نگاهي به نظريه عمل گفتاري و بنيان هاي اوليه نمايشنامه نويسي در ايران)» نوشته منصور براهيمي، «مقدماتي در باب نقد آثار معماري و شيوه هاي آن در دوره جديد» نوشته حميدرضا خويي، «جامعه شناسي اثر هنري» نوشته اعظم راودراد، «جامعه شناسي بي هنرها (تحليلي بر جامعه شناسي دريافت هنري)» نوشته سارا شريعتي، «گفتمان هاي موسيقي در ايران» نوشته مسعود كوثري و «وضعيت ساختاري شعر در جامعه ايران» نوشته شهرام پرستش و يلدا دلگشايي مطالبي است كه در اين شماره مي خوانيد.

پژوهشنامه فرهنگستان هنر، با قيمت 2500 تومان به صورت دو ماهنامه، در زمينه هاي مختلف پژوهش هنر، مطالعات و پژوهش هاي ميان رشته اي هنر و... توسط فرهنگستان هنر منتشر مي شود و از كتابفروشي هاي معتبر قابل تهيه است.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ تير ١٣٨٦ - ١٠:٤٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.