صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > جلد سوم مجموعه نماد شناسي هنر شرق منتشر شد


 
  جلد سوم مجموعه نماد شناسي هنر شرق منتشر شد
 

كتاب «پرنده‌های اساطیری در هنرهای بودایی و هندویی نمادشناسی هنر شرق (3)» توسط انتشارات فرهنگستان هنر منتشر و در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «پرنده‌های اساطیری در هنرهای بودایی و هندویی نمادشناسی هنر شرق (3)» تاليف امیرحسین ذکرگو، توسط موسسه متن منتشر شد.

این کتاب جلد سوم از مجموعۀ نمادشناسی هنر شرق است. قبلاً از مؤلف این مجموعه کتاب‌های «مار در هنرهای بودایی و هندویی» و «فیل در هنرهای بودایی و هندویی» توسط مؤسسۀ متن منتشر شده بود. این کتاب از دو جلد پیشین آن مفصل‌تر است؛ این تفصیل جز وسعت عرصه پرواز، اسطوره‌ها و افسانه‌های گسترده مربوط به آن در سنن دینی بودایی و هندویی دلیل دیگری ندارد. گرچه پرندگان اساطیری شاخص این دو سنت دینی انگشت شمارند، اما حکایت‌ها، ماجراها و مفاهیم استعاری مرتبط با آنها دنیایی از موضوعات را در بر می‌گیرد: موضوعاتی از جنس عقل، خیال، رؤیا، تاریخ، افسانه، اخلاق، دین و حکمت. و شاید همین لایه‌های گوناگون و ژرف است که این اسطوره‌ها را تا به امروز زنده نگاه داشته! بخشی از کتاب نیز به معرفی «جانوران ترکیبی بالدار» اختصاص یافته است. بخش بعدی کتاب به جایگاه نمادین پرندگان طبیعی در عرصه اساطیر و شمایل‌نگاری بودایی و هندویی اختصاص یافته است.

كتاب «پرنده‌های اساطیری در هنرهای بودایی و هندویی نمادشناسی هنر شرق (3)» با قيمت: 120.000 ریال در غرفه موسسه متن، انتشارات فرهنگستان هنر، در بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، در سالن شبستان، راهروي 9، غرفه شماره 2، از 16 تا 26 ارديبهشت در مصلي تهران عرضه مي‌شود.
روجلد كتاب را اينجا ببينيد.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٤:٢٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.