صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > موزه فلسطين، و تمديد نمايشگاه اميه جحا


 
  موزه فلسطين، و تمديد نمايشگاه اميه جحا
 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين، به دنبال استقبال از نمايشگاه كاريكاتورهاي خانم اميه جحا، هنرمند نامدار فلسطيني، مهلت بازديد از اين نمايشگاه را تا 23 خرداد ماه تمديد كرد.

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، در پي استقبال از نمايشگاه آثار خانم اميه جحا -هنرمند كاريكاتوريست برجسته فلسطيني كه در سراسر  جهان اسلام از شهرت و اعتبار خاصي برخوردار است- اين موزه زمان برپايي اين نمايشگاه را تا 23 خرداد ماه تمديد كرد.

اين نمايشگاه شامل نزديك به هفتاد كاريكاتور از اين هنرمند با موضوع مقاومت و پايداري ملت مظلوم فلسطين در برابر تجاوز و اشغالگري صهيونيست‌ها بوده و تاكنون در كشورهاي مختلف جهان ارائه شده است.

اين كاريكاتوريست فلسطيني كه آثارش در سطح جهان اسلام شناخته شده و معتبر به شمار مي‌رود، فارغ‌التحصيل جامع الازهر مصر است و تاكنون جوايزي همچون جايزه آفرينش‌هاي هنري زنان از وزارت فرهنگ دولت فلسطين، و جايزه بهترين كاريكاتوريست عرب را دريافت كرده است. اين هنرمند در حال حاضر با شماري از مطبوعات كشورمان همكاري دارد.

نمايشگاه آثار اميه جحا پس از نمايشگاه‌هاي كاريكاتور غزه و هولوكاست برگزار مي شود. اين نمايشگاه‌ها با مشاركت ده‌ها كشور دنيا و حضور كاريكاتوريست‌هاي مطرح و سرشناس بين المللي در اين عرصه و با اعلام همبستگي و هم انديشي جهاني عليه ظلم و تجاوز و سلطه گري و زورگويي در هنر كاريكاتور شكل گرفت و بازتاب هاي وسيعي داشت.

موزه هنرهاي معاصر فلسطين يكي از زمينه هاي تخصصي فعاليت‌هاي خود را شناسايي استعدادها و انديشه‌هاي خلاق و برتر در عرصه كاريكاتور با رويكرد عدالت‌خواهانه، آرمان‌گرايانه و انساني مي‌داند و با برپايي نمايشگاه‌هاي كاريكاتور در مناطق مختلف ايران و حتي جهان اسلام، اين خواست را تداوم مي بخشد.

گفتني است نمايشگاه كاريكاتورهاي اميه جحا، تا 23 خرداد ماه پذيراي عموم بازديدكنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٨٧ - ١٢:٣٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.