صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نخستين جلسه از كارگاه سينماي خلاق برگزار شد


 
  نخستين جلسه از كارگاه سينماي خلاق برگزار شد
 

 نخستين جلسه از كارگاه «سينماي خلاق»، عصر شنبه 10 مهرماه در مركز هنرپژوهي نقش‌جهان وابسته به فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، مدرس اين كارگاه محمدرضا اصلاني، نويسنده و كارگردان با سابقه ايران است كه به همراه 20 تن از هنرجويان علاقه‌مند به حوزه سينما نخستين جلسه اين كارگاه را برگزار كرد.

در اين جلسه كه براي آشنايي با سطح علمي و فعاليت هنرجويان برگزار شد، محمدرضا اصلاني به برخي از سئوالات پاسخ گفت و به تشريح برخي از مباحثي كه در اين كارگاه مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد، پرداخت و گفت: اين كارگاه براي مدت 6 ماه برگزار خواهد شد كه در چند جلسه ابتدايي به مباحث تئوري پرداخته مي‌شود. سپس هركدام از هنرجويان مي‌توانند سوژه‌هايي كه در ذهن خود دارند به صورت سناريو تدوين نمايند و سپس هر كدام از سناريوها در جلسات آتي خوانده مي‌شود و يكي از سناريوها به عنوان مبحث اصلي قرار گرفته و تحليل و بررسي مي‌شود.

وي متذكر شد: در اين كارگاه قرار نيست به مباحث تكنيكي و فني سينما پرداخته شود، چراكه اين مباحث مي‌تواند در هر كلاس آموزشي مورد بحث قرار گيرد، بلكه سوژه‌هاي فيلم‌ها كه اساس و بنيان آن را تشكيل مي‌دهند، بررسي مي‌شوند.

كارگاه «سينماي‌خلاق» روزهاي شنبه ساعت 15/30 تا 18/30 در مركز هنرپژوهي نقش جهان به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، بالاتر از خيابان شهيد بهشتي، ضلع جنوب غربي بوستان ساعي، پلاك 2169 برگزار مي‌شود.

 براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجا كليك كنيد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١١ مهر ١٣٩٥ - ١٢:٤٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.