صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > هنرمندان كره‌اي دستاورد‌هايشان را تشريح كردند


  در مراسم اختتاميه دوستي با مردم ايران:
  هنرمندان كره‌اي دستاورد‌هايشان را تشريح كردند
 

مراسم اختتاميه پروژه «دوستي با مردم تهران» كه توسط هنرمندان كره‌اي به مدت يك هفته در رواق هنر برگزار شد، صبح امروز، سوم مهر در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر به كار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، هيات اعزامي هنرمندان كره‌اي كه از روز شنبه 25 شهريور به تهران آمدند، پروژه خود را با عنوان «دوستي با مردم تهران» با برگزاري نشست تخصصي و ارائه گزارش از دست‌آوردهاي هنري خود در طول اين سفر به پايان رساندند. در اين پروژه خانم پروفسور «جي-هي-كيم» استاد دانشگاه هنر سئول و نويسنده كتاب‌هاي كودكان، نماينده هنرمندان كره‌اي و مسئول گروه اعزامي به ايران بود. وي به همراه دستيار هنري گروه، خانم «كوم – سوك كيم» كه در طول اين برنامه تمامي اين هنرمندان را در خلق آثارشان كمك مي‌كرد و آقاي «هانگ – بين كيم» مجسمه ساز محيطي،‌ آقاي «سانگ يونگ‌چو» هنرمند هنر مدرن، خانم «ها ا سووك يونگ» مجسمه ساز و كارشناس فرهنگ آسيايي و خانم «بورام يي» هنرمند عرصه تئاتر،  اعضاي اين گروه بودند.

در نشست اين نشست مسعود ناصري، رييس موسسه فرهنگي- هنري صبا به تشريح اين پروژه و ديگر برنامه‌هاي فرهنگي - هنري با حضور هنرمندان ساير كشورها پرداخت و  اظهار داشت:«برنامه‌هايي كه طي اين مدت توسط هنرمندان كره‌اي در فرهنگستان هنر برگزار شد، پروژه‌اي است كه از سه سال پيش آغاز شد. نخستين برنامه‌هاي مشترك با همكاري يونسكو و هنرمندان كره به انجام رسيد و تيمي به شهر ماسوله اعزام شدند كه در آنجا با همكاري هنرمندان ايران به خلق آثار مشترك انجاميد كه ايده برگزاري برنامه‌هاي ديگر را نيز ايجاد كرد.»

وي در همين زمينه ادامه داد:«پس از آن موسسه «آركو» از كره جنوبي با همكاري فرهنگستان هنر تفاهم‌نامه همكاري  امضا كرد و هيات ديگري از هنرمندان كره‌اي را به ايران اعزام كرد كه طي آن  پروژه‌اي باعنوان «سوغات از فرودگاه گوانگ‌جو تا فرودگاه امام خميني»اجرا شد.
ناصري افزود:« در اين پروژه نيز هنرمندان ديگري به ايران اعزام شدند و در اين مدت برنامه‌هاي مختلفي را در رواق هنر انجام دادند و هم اكنون نيز با ارائه توضيحاتي دست‌‌ آوردهاي خود از اين سفر را تشريح خواهند كرد.»

رييس موسسه صبا در باره ديگر برنامه‌هاي هنري مشترك با كشورهاي آلمان، افغانستان، تاجيكستان، ارمنستان اشاره كرد و تصريح كرد:« هدف ما ايجاد تعامل ميان هنرمندان ايران با ساير كشورهاي دنيا، به  خصوص هنرمندان آسياي شرقي است و علاقه‌منديم اين برنامه‌ها را ادامه دهيم.»

سپس هر يك از هنرمندان كره‌اي گزارشي ازاجراهاي خود ارائه كردند. در پايان نيز كره‌اي ها با غذاهاي كره‌اي به پذيرايي از ميهمانان ايراني پرداختند.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٢ - ١٥:١٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.