صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > سفير چين از نمايشگاه مروري بر نقاشي معاصر ايران بازديد كرد


 
  سفير چين از نمايشگاه مروري بر نقاشي معاصر ايران بازديد كرد
 


« ملتي كه قدر هنرهاي سنتي خود را بداند و آن را حفظ كند ملتي آينده داراست. »

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، ’’ لي . جن . تانگ‘‘ سفير چين در مراسم افتتاحيه نگارخانه خيال و بازديد از نمايشگاه ’’مروري بر آثار نقاشان معاصر ايران‘‘ با بيان اين مطلب گفت : « با ديدن آثار اين نمايشگاه متوجه شدم كه نقاشان ايراني ضمن حفظ نقاشي سنتي خود مثل مينياتور، از همه هنرهاي دنيا استفاده كرده‌اند، و اين نشان دهند فكر باز و توانايي بالاي هنرمندان ايراني در گفت‌گوي تمدنها يا هنرهاست.»

سفير چين در ايران با اشاره به تنوع آثار به نمايش درآمده در نگارخانه خيال افزود: « اين نمايشگاه مجموعه‌اي است از نقاشي‌هاي سنتي، مدرن و پُست مدرن؛ قرار گرفتن اين آثار در كنار هم تأثير عميقي بر بيننده مي‌گذارد و نشان مي‌دهد كه ايراني‌ها علاوه بر حفظ نقاشي سنتي خود، از هنرهاي مدرن هم درك درستي داشته‌اند و آن را خوب آموخته‌اند. »

’’ لي . جن . تانگ‘‘ با اشاره به سابقه همكاري فرهنگي دو كشور ايران و چين گفت، با نگاه به اين آثار و مقايسه آنها با نقاشي چيني، من مشتركات بسياري از نظر تكنيك، شيوه كار و مفهوم در بين هنر سنتي چين و نقاشي ايراني ديدم؛ مثلاً در اغلب كارها از اژدها و سيمرغ استفاده شده است. اژدها در فرهنگ و هنر ما سمبل قدرت و محافظ قديمي كشورمان است، و سيمرغ سمبل زن است؛ اينها از جمله مشتركات اين آثار با نقاشي چين است.

سفير چين در پايان با تشكر از دعوت فرهنگستان هنر از وي براي حضور در اين مراسم، ابراز اميدواري كرد كه تبادلات فرهنگي ميان دو كشور ايران و چين همچنان ادامه پيدا كند

گفتني است نگارخانه خيال كه بخشي از مركز فرهنگي ـ هنري صبا به حساب مي‌آيد سه شنبه 29 مهر 1382با نمايش آثار نقاشان معاصر ايران افتتاح شد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٨٦ - ٠٨:٥٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.