صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > موزه فلسطين روايت « آن 33 روز» را بر ديوارها نشاند


 
  موزه فلسطين روايت « آن 33 روز» را بر ديوارها نشاند
 

موزه هنرهاي معاصرفلسطين روزگذشته شاهد گشايش نمايشگاهي از عكس هاي محمدمهدي فخرالدين، هنرمند لبناني، با موضوع حماسة 33 روز مقاومت لبنان بود.

به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر، با گشايش نمايشگاه عكس « آن 33 روز»، موزه هنرهاي معاصر فلسطين ميزبان مجموعه اي متفاوت از روايت تصويري 33 روز حماسه قهرمانانه و افتخار آميز لبنان به رهبري حزب الله در برابر ماشين جنگی رژيم صهيونيستي در نخستين سالگرد پيروزي اين حماسه بزرگ جهان اسلام شد. زمان گشايش اين نمايشگاه، شماري از پيشكسوتان و نام آوران هنرهاي تجسمي ايران و اساتيد بزرگي چون احمداسفندياري، محمود جوادي پور، رضا بانگيز و نيز ايرج اسكندري، عباس خامه يار و جمعي از عكاسان برجسته كشور و همچنين جمعی از لبنانی های مقیم ایران و تعدادی از سفرای کشوهای خارجی حضور داشتند.

اين نمايشگاه شامل نزديك به صد عكس از اين هنرمند لبناني است كه توسط وي تفكيك موضوعي شده است. موضوع آثار ارائه شده شامل: جنايات و فجايع انساني، ويراني منازل و مناطق مسكوني مردم لبنان، مهاجرت، مقاومت ملي، جشن پيروزي و نقش حزب الله و رهبري سيدحسن نصراله است. اين آثار از منظري متفاوت و حرف هاي بزرگترين حماسه مقاومت اسلامي را در دهه هاي اخير كه منجر به توقف و شكست ارتش رژيم صهيونيستي و حاميان منطقـه اي و جهانياش شد، روايت ميكند.

برگزاري اين نمايشگاه در نخستين سالروز پيروزي اين حماسه كه الهام بخش و الگويي بزرگ در مقاومت با محوريت اسلامي و شيعي است و برگ زرين و پر افتخاري در تاريخ جهان اسلام و عرب به نام مردم لبنان و حزبالله رقم زده. اين نمايشگاه مي كوشد تا با يادآوري جلوه هاي مختلف و ابعاد گوناگون اين حماسه بزرگ، آن را از دريچه هنرعكاسي بازخواني و روايت كند.

اين نمايشگاه تا 16 شهريور ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين پذيراي عموم علاقه مندان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٨٦ - ١١:٣٦ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.