تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دوره هاي تخصصي «مروري بر هنرهاي مردمي ايران» برگزار ميشود


  خبر خوش براي دانشجويان و علاقه مندان نقاشي و گرافيك
  دوره هاي تخصصي «مروري بر هنرهاي مردمي ايران» برگزار ميشود
 

 
پژوهشکده هنر سلسله دوره هاي تخصصي «مروري بر هنرهاي مردمي ايران» را در دو بخش نظري و كارگاهي با حضور استاد هادي سيف برگزار ميكند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، پژوهشکده هنر در نظر دارد سلسله دوره هاي تخصصي «مروري بر هنرهاي مردمي ايران» را با هدف تشريح و تحليل ابعاد و ويژگيهاي تاريخي، هنري و فني هنرهاي مردمي ايران با حضور استاد هادي سيف از ديماه سال جاري و در روزهاي چهارشنبه از ساعت 16 الي 18 برگزار کند.

در دورة اول اين سلسله نشست ها با موضوع «مروري نظري بر نقاشي مردمي در ايران»، استاد هادي سيف در هشت جلسه دربارة وجوه و اشكال مختلف نقاشي مردمي ايران سخنراني خواهد کرد. نشست اول با موضوع نقاشي قهوه خانه(21 ديماه)، نشست دوم با موضوع شمايل نگاري(28 ديماه)، نشست سوم با موضوع نقاشي پشت شيشه(5 بهمنماه)، نشست چهارم با موضوع نقاشي روي كاشي(12 بهمنماه)، نشست پنجم با موضوع نقاشي روي گچ(19 بهمنماه)، نشست ششم با موضوع نقاشي بر پارچه هاي قلمكار(26 بهمنماه)، نشست هفتم با موضوع نقاشي روي چوب(3 اسفندماه) و نشست هشتم با موضوع نقاشي روي قالي(10 اسفندماه) برگزار خواهد شد.

در دورة دوم اين سلسله نشست ها، وجوه هنري، فني و تكنيكي نقاشي مردمي ايران با مديريت هادي سيف و حضور استادان اين هنرها به علاقه مندان آموزش داده خواهد شد. سلسله كارگاه هاي عملي دورة دوم از فروردين ماه سال آينده برپا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشكدة هنر، براساس برنامه ريزي انجام شده در پايان اين دوره ها كه به صورت رايگان و ظرفيت پذيرش محدود برگزار مي شود، به شركت كنندگان گواهي حضور در دوره اعطا خواهد شد. همچنين دانشجويان و هنرجويان رشته هاي هنري نقاشي و گرافيك و محققان و پژوهشگران هنري در اولويت پذيرش قرار دارند.

علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام در اين دوره ها مي توانند از روز شنبه هفدهم لغايت سه شنبه 20 ديماه و از ساعت 9 الي 14 با پژوهشكدة هنر به شماره هاي 2-66956190 تماس حاصل نمايند.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٠ دی ١٣٩٠ - ١٢:٣٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.