تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > فراخوان هم‌انديشي «تفسير اثر هنري»


 
  فراخوان هم‌انديشي «تفسير اثر هنري»
 هم‌انديشي « تفسير اثر هنري»، به همت پژوهشکدة هنر فرهنگستان هنر 21 و 22 آذر ماه سال جاري در دو بخش اصلي و دانشجويي برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين هم‌انديشي به همت پژوهشكده هنر و با همكاري دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراكز فرهنگي و هنري كشور برگزار مي‌شود كه «بررسي تاريخي»، «مطالعات روش‌شناختي»، « مطالعات موردي با توجه به مباني روش‌شناختي يا رويکردهاي تفسيري» از محورهاي اصلي آن محسوب مي‌شود.

«مباني تفسيري در ايران باستان و بازتاب آن در ميراث فرهنگي و هنري»، «تفسير و تأويل در سنت اسلامي و نقش آن در هنرهاي جهان اسلام»، «شيوه‌هاي تفسيري متون مقدس و نسبت آن با هنرهاي سنتي (با تکيه بر هنر اسلامي-ايراني)»، «مباني نظري تفسير(عيني‌گرايي و نسبي‌گرايي در تفسير، تفسير تمثيلي و تفسير ظاهري، نقش مؤلف، متن محوري و مخاطب محوري در تفسير)»، بررسي رويکردهاي مختلف در تفسير اثر هنري(پديدارشناسي، هرمنويتيک، شمايل‌نگاري و شمايل‌شناسي، نشانه‌شناسي و تحليل گفتمان)»، « رويکردهاي تفسيري در مطالعات تاريخ هنر و نقد تصوير (با تکيه بر هنر ايران)»، «هنرهاي سنتي در عالم اسلام» و«هنرهاي سنتي و مقدس در قلمرو اديان ابراهيمي، هنرهاي معاصر ايران» از محورهاي فرعي اين هم‌انديشي هستند.

براساس اعلام دبيرخانة هم‌انديشي‌هاي پژوهشکدة هنر، آخرين مهلت ارسال چکيدة مقالات 30 مهرماه ، زمان اعلام پذيرش چکيدة مقالات 5 آبان‌ماه است. همچنين آخرين مهلت ارسال اصل مقالات 5 آذر اعلام شده و زمان اعلام داوري و پذيرش مقالات نيز 12 آذرماه 1391 است.

چکيده مقالات ارسالي نبايد بيش از 300 کلمه باشد و در انتهاي آن بايد کليدواژة مقاله قيد شود.

شايان ذكر است بر اساس ارزيابي هيئت علمي هم‌انديشي، ‌تعدادي از مقالات به صورت سخنراني در هم‌انديشي ارائه مي‌شود. همچنين مقالات پذيرفته شدة نهايي در کتاب مجموعه مقالات اين هم‌انديشي منتشر خواهد شد.

از پژوهشگران، صاحبنظران گرامي و دانشجويان مقاطع کارشناسي‌ارشد و دکتري دعوت مي‌شود چکيدة مقالات خود را در يكي از محورهاي هم‌انديشي آماده و از طريق آدرس الکترونيکي honar.ac@gmail.com يا نمابر 66956188 به دبيرخانة اين هم‌انديشي ارسال كنند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن‌هاي 2-66956190 021 تماس بگيرند يا به نشاني تهران، خيابان ولي‌عصر(عج)، بالاتر از تقاطع امام‌خميني(ره)، نبش کوچة شهيد حسن سخنور، شمارة 29، پژوهشکدة هنر مراجعه نمايند.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢ مهر ١٣٩١ - ١٠:٠١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.