صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > موزه فلسطين، نمايشگاه «كاريكاتور غزه» را به همدان و «زن و مقاومت» را به قزوين برد


 
  موزه فلسطين، نمايشگاه «كاريكاتور غزه» را به همدان و «زن و مقاومت» را به قزوين برد
 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين در ادامه نمايشگاه‌هاي دوره اي و استاني خود، اين بار نمايشگاه بين‌المللي «كاريكاتور غزه» را كه با حضور گسترده هنرمندان شصت كشور جهان در تهران برگزار شده بود، به همدان و نمايشگاه عكس «زن و مقاومت» را به قزوين مي برد.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، اين موزه در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي دوره‌اي و استاني خود،‌ كه به منظور فراهم آوردن فضا و فرصتي براي ديدن آثار هنري نمايشگاه‌ها و دوسالانه‌هاي ملي و بين المللي و تعامل هنرمندان استان‌ها و مناطق مختلف ايران صورت مي گيرد، اين بار نمايشگاهي از آثار منتخب مسابقه بين المللي كاريكاتور غزه را در شهر همدان برگزار مي كند. همچنين دومين نمايشگاه اين موزه «زن و مقاومت» است كه در قزوين گشايش مي يابد.

نمايشگاه كاريكاتور غزه با همكاري اداره كل ارشاد اسلامي استان همدان از 30 تيرماه در اين شهر گشايش مي‌يابد. اين نمايشگاه با حضور و مشاركت وسيع هنرمندان كاريكاتوريست شصت كشور جهان، عرصه چشمگيري از يك هم‌انديشي هنري فراگير و بين المللي را در اعتراض به جنايت‌ها و اشغالگري‌هاي رژيم صهيونيستي و اعلام حمايت از ملت مظلوم فلسطين با زبان هنر كاريكاتور به نمايش مي‌گذارد. در اين مسابقه شمار زيادي از كاريكاتوريست‌هاي برجسته و شاخص جهان، آثار خود را ارائه كرده‌اند.

مسابقه بين المللي كاريكاتور غزه پس از مسابقه هولوكاست، دومين حركت جهاني كاريكاتوريست‌ها بود كه توسط موزه فلسطين شكل گرفت و با بازتاب وسيع رسانه‌اي در سراسر دنيا همراه شد.

همچنين نمايشگاه زن و مقاومت كه با همكاري اداره كل ارشاد اسلامي قزوين در اين شهر برگزار مي شود، روايت تصويري حضور و مشاركت زنان درعرصه پشتيباني‌هاي تداركاتي، مالي، عاطفي و معنوي به رزمندگان و جلوه‌هاي به يادماندني، از اين حضور، در سال‌هاي خاطره انگيز دفاع مقدس را به نمايش مي‌گذارد.


 

   زمان انتشار: يکشنبه ٣٠ تير ١٣٨٧ - ٠٩:٤٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.