صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «سايه شمس الحق عشق» از موزه فلسطين تا ابديت حضور


 
  «سايه شمس الحق عشق» از موزه فلسطين تا ابديت حضور
 

 
از 50 تابلوي نقاشي با موضوع شمس و مولانا و 16 پرتره مولانا كه متعلق به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي است، براي اولين بار، درموزه هنرهای معاصر فلسطین، پرده برداری می‌شود.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر، هم‌زمان با بزرگداشت جهاني مولانا و اولين كنگره بين المللي بزرگداشت قلة حكمت ، عرفان و ادب اسلامي و ايراني ، فرهنگستان هنر با پرده برداری از 50 تابلوي نقاشي با موضوع شمس و مولانا و 16 نقاشي پرتره از مولانا جلال‌الدین که به سفارش فرهنگستان هنر توسط هنرمندانی چون، آیدین آغداشلو، کوروش شیشه‌گران، حبیب آیت الهی، حبیب صادقی، محمد احصایی، مصطفی گودرزی، مرتضی گودرزی، ضیاءالدین امامی، کاظم چلیپا، ایرج اسکندری، محمد معمارزاده، محمد علی ترقی‌جاه، رضا بانگیز، زهرا رهنورد و... ارائه شده است، براي اولين بار، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين، به استقبال اين پاسداشت بزرگ مي‌رود. اين آثار که از روز يكشنبه 6 آبان ماه به مدت دو هفته به نمايش در مي‌آيند؛ تجسم عشق و شيفتگي مولانا به شمس و جذب شوق عارفانه اين آفتاب منظومه معنا و جلوه‌هايي از ارادت و شيفتگي هنرمندان نقاش معاصر به اين شمس الحق عشق و معرفت را آشكار مي‌سازند.

گفتني است فرهنگستان هنر و موزه فلسطین هم‌زمان با بزرگداشت مولانا در تهران، با برگزاری نمایشگاه دیگری در شهرستان خوی، که شامل 50 اثر نقاشی از مولانا است به تكريم مقام والاي اين آموزگار می پردازد.

 

   زمان انتشار: شنبه ٥ آبان ١٣٨٦ - ١٣:٥٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.