اخبار > گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر درگذشت اکبر عالمی را تسلیت گفت


 
  گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر درگذشت اکبر عالمی را تسلیت گفت
 

محمدمهدی حیدریان، رئیس گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، درگذشت اکبر عالمی، مستندساز، استاد دانشگاه تربیت مدرس، منتقد و پژوهشگر حوزه سینما را تسلیت گفت.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، متن این پیام بدین شرح است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

امروز روز تلخی برای سینمای ایران بود. عالمی از عالم سینما چهره برکشید. دکتر اکبر عالمی، استاد مهربان و متواضع و بااخلاق، خیل دوستان و شاگردان و علاقه‌مندان سینما را تنها گذاشت. سینمای نوین ایران بی‌شک مرهون تلاش‌های ویژه آموزشی و پژوهشی اوست. او با ذهنی فعال و قدرت بیانی کم‌نظیر پل ارتباطی دانشجویان بسیاری با سینما بود. امروز کمتر فعال سینمایی است که عرصه‌های حضور او را درک نکرده‌ باشد. او تصویری قدرتمند از سینمای جهان و ایران برای مخاطبان خود ارائه می‌داد و دانشی ارزشمند به دانشجویان خود عرضه می‌کرد. او با روحیه پژوهشی، آینده‌نگری هنری و زیبایی‌شناسی قدرتمند، مزرعه‌ای پُرثمر در فضای سینمای کشور به یادگار گذاشت.

گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر که بارها و بارها از حضور مؤثر ایشان بهره برده بود، فقدان این استاد آگاه، پژوهشگر و دانش‌پژوه، مؤلف و مستندساز را که همیشه سرشار از عواطف انسانی نسبت به سینماگران و سینمای ایران بود و بحق در سینمای نوین ایران نقشی ارزشمند داشت، به دانشگاهیان، سینماگران و علاقه‌مندان سینما و جامعه هنری کشور تسلیت می‌گوید. مزرعه دانش سینمایی مرحوم دکتر عالمی همیشه سبز و گسترده باد!

 

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩ - ١٣:٠٩ | نسخه چاپي

خروج
اخبار مرتبط
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.