تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > وبینار محمودخان ملک‌الشعرا+لینک فیلم سخنرانی‌ها+گالری آثار


 
  وبینار محمودخان ملک‌الشعرا+لینک فیلم سخنرانی‌ها+گالری آثار
 

«محمودخان ملک‌الشعرا (صبا)؛ از سنت تا نوگرایی» عنوان هم‌اندیشی مجازی‌ای است که معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر پژوهش کاخ‌موزه گلستان برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در این هم‌اندیشی برخط، ابتدا مسعود ناصری، مدیرکل امور هنری فرهنگستان هنر، با مقدمه‌ای درباره اهداف برگزاری این نشست سخن آغاز می‌کند، سپس سید مهدی حسینی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، درباره «محمودخان و مدرنیسم ایرانی» به ایراد سخنرانی می‌پردازد. در ادامه، میلاد جهانی‌سیاهرودی نیز مقاله‌اش را با عنوان «بررسی تحلیلی و تطبیقی دو پرده با عنوان تصحیح‌کننده و استنساخ از محمودخان ملک‌الشعرا، موجود در کاخ گلستان» ارائه می‌کند.

بخش میان‌برنامه این وبینار با پخش فیلم مصاحبه استاد محمود افتخاری، استاد حوزه هنرهای سنتی، ادامه می‌یابد. این مصاحبه را گروه تاریخ شفاهی هنر فرهنگستان هنر تهیه کرده است.

این نشست مجازی با سخنرانی سید عباس حسینی درباره «محمودخان صبا و امپرسیونیسم ایرانی» ادامه می‌یابد. آخرین سخنرانی این هم‌اندیشی مجازی نیز به کامیار فاروقی اختصاص دارد که مربوط به معرفی کتابی است با عنوان محمودخان ملک‌الشعرا صبا کاشانی: پیشگام نقاشی نوین ایران.

این وبینار سه‌شنبه 19 اسفند 1399، ساعت 15، از طریق لینکی که در وب‌گاه فرهنگستان هنر، به نشانی honar.ac.ir، قرار داده می‌شود قابل مشاهده خواهد بود. همچنین گالری مجازی‌ای از تصاویر نقاشی محمودخان ملک‌الشعرا (صبا) که در کاخ‌موزه گلستان محفوظ است، همزمان با برگزاری وبینار به نمایش گذاشته می‌شود و تا پایان فروردین 1400 در وب‌گاه فرهنگستان هنر قابل مشاهده خواهد بود.

 پوستر این برنامه را اینجـا مشاهده کنید.

برای ورود به این نشست اینجـا کلیک کنید.

گالری مجازی آثار محمودخان ملک‌الشعرا(صبا) را اینجا مشاهده کنید.

 فیلم سخنرانی سیدمهدی حسینی را اینجـا مشاهده کنید.

فیلم سخنرانی میلاد جهانی سیاهرودی را اینجـا ببنید.

فیلم مصاحبه محمود افتخاری را اینجـا تماشا کنید.

فیلم سخنرانی سید عباس حسینی را اینجـا مشاهده نمایید.

فیلم سخنرانی کامیار فاروقی نیز اینجـا قابل مشاهده است.

 

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩ - ١٤:٣٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.