صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی


  در نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر عنوان شد:
  ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی
 

نخستین جلسه گروه تخصصی «نمایش و ادبیات نمایشی» فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی با حضور علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، علی منتظری، رئیس گروه نمایش و ادبیات نمایشی، با همراهی دکتر محمود عزیزی، استاد علی نصیریان، ایرج راد و تاجبخش فناییان اعضای گروه و شهاب پازوکی دبیر این گروه  در فرهنگستان هنر برگزار شد.

در این جلسه اعضای گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر ضمن مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای پیشین این گروه به بحث و گفت‌وگو پیرامون وضعیت تئاتر کشور پرداخته و در خصوص برنامه­‌های آتی این گروه پیشنهاداتی ارائه دادند. ارزیابی وضعیت تئاتر کشور به صورت سالانه؛ ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی؛ پیگیری تأسیس موزة تئاتر ایران؛ برگزاری نشست­‌ها، میزگردها و کارگاه‌ه­ای پژوهشی؛ جایزة سال ادبیات نمایشی و کارگردانی توسط فرهنگستان هنر و برگزاری نشست­‌های مشترک با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری سیاست‌ها و مسائل چالش‌برانگیز تئاتر از جمله مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

همچنین در این جلسه در خصوص بررسی و ارزیابی وضعیت موجود تئاتر کشور به منظور سیاست‌گذاری و ارائه راهکارهایی برای بهبود و ساماندهی آن نیز بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٣٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.