صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «گتاری در قابی» دیگر منتشر شد


 
  «گتاری در قابی» دیگر منتشر شد
 

 کتاب گتاری در قابی دیگر به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب گتاری در قابی دیگر نوشته پال الیوت و ترجمه ابراهیم لطفی فروشانی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. این کتاب که چهارمین جلد از مجموعه کتاب‌های «آرای متفکران معاصر دربارۀ هنر» است به تازگی منتشر شده است.

در درآمد کتاب آمده است: وقتی درباره دلوز صحبت می­شود، غالباً مقصود دلوز و گتاری است. گتاری را اغلب و حتی در قابل اتکاترین کتاب­هایی که درباره آثار این دو نوشته شده، به نقش دستیار و همکار تنزل داده­اند.

گتاری در قابی دیگر، درآمدی بر اندیشه­های او از طریق رسانه فرهنگ دیداری است؛ اما راهنمایی برای چگونه زیستنِ نوعی زندگی فلسفی­تر هم هست.

کتاب حاضر به سه بخش اصلی تقسیم شده است، که هر یک مرحله متفاوتی از فعالیت گتاری را بررسی می­کند. قسمت اول مربوط به تعهد گتاری به نقد محیط و اوضاع و احوالی است که خود را در آن می­یافت. محور این قسمت سه حیطه­ای است که برای گتاری از بیشترین اهمیت برخوردارند: سلامت روان، فرهنگ و سیاست. در قسمت دوم ابتدا نگاهی می­کنیم به چیزی که می­توان آن را تجربه­ورزی­های گتاری در حوزه روش و هستی­شناسی به شمار آورد. گتاری، از رهگذر کارکردن با دلوز طی دهه 1970 و اوایل دهه 1980، مفاهیم و اندیشه­‌های بسیار زیادی را تقسیم‌­بندی کرد؛ مفاهیمی که در واقع تلاشی بودند برای پاسخگویی به مسائلی که در فعالیت قبلی او سر برآورده بودند. قسمت سوم سیر نظری را به انجام می‌رساند و به اجمال شرح می­دهد که گتاری اندیشه انقلاب و سرمشق زیبایی­شناسانه جدید را چگونه می­دید.

به طور کلی این کتاب ، دعوتی برای دیدن جهان به شکلی متفاوت است؛ فقط کافی است چشمانمان را باز کنیم.

کتاب گتاری در قابی دیگر با شمارگان 1000 نسخه، در 258 صفحه و بهای 13 هزار تومان توسط مؤسسه متن منتشر شده است. علاقه­مندان می­‌توانند این کتاب را از کتاب­‌فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی­‌عصر(عج)، پایین­‌تر از چهار راه طالقانی، شماره 1550 تهیه کنند.

برای مشاهده جلد کتاب اینجا کلیک کنید.

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ - ١١:١٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.