صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > خیال شرقی میزبان «رنگ و زندگی» شد


 
  خیال شرقی میزبان «رنگ و زندگی» شد
 

تلاش کنید در آثار تصویرگری تان روح ایرانی دمیده شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، استاد بهراد امینی سلماسی، تصویرگر، گرافیست و استاد دانشگاه در آیین گشایش نمایشگاه «رنگ و زندگی» که 20 مهرماه برگزار شد، با بیان این مطلب به تصویرگران جوان افزود: جنبش نقاشی سقاخانه‌ای با همین رویکرد جهانی شد و بسیاری از این آثار به موزه‌های معتبر راه یافتند.
در ادامه مراسم نیز استاد علی اکبر نیکان پور، تصویرگر کتاب کودک و استاد دانشگاه، به اهمیت و جایگاه زنان در نمایشگاه تصویرگری اشاره کرد و گفت: میزان حضور زنان در این عرصه در سال‌های اخیر رشدی چشمگیر داشته است. استاد قباد شیوا، طراح و گرافیک، هم درباره لزوم نگاه متعهدانه در هنر تصویرگری صحبت کرد.
سهراب هادی، نقاش و گرافیست، دیگر سخنران برنامه بود که برای شرکت‌کنندگان درباره جایگاه هنر تصویرگری سخن گفت.
در ادامه برنامه شرکت‌کنندگان در آیین گشایش به همراه جمعی از هنرمندان از بخش‌های مختلف نمایشگاه در نگارخانه خیال شرقی بازدید کردند. در این نمایشگاه که تا 26 مهرماه ادامه خواهد داشت 96 تصویرگر با بالغ بر 360 اثر به کیوریتوری خسرو انصاری آثار خود را ارائه داده‌اند.
علاقه‌مندان جهت بازدید از نمایشگاه «رنگ و زندگی» می‌توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 10 تا 18 به موسسه صبا واقع در خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان براداران مظفر، پلاک 125 مراجعه کنند.

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٠١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.