صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا میزبان «حقوق کودکان» به روایت پوستر مي‌شود


 
  صبا میزبان «حقوق کودکان» به روایت پوستر مي‌شود
 

صبا فعالیت هنرمندان جوان را با موضوع حقوق کودک در قالب طراحی گرافیک و پوستر به نمایش می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه پوستر «حقوق کودکان»، عصر روز دوشنبه اول مرداد، از ساعت 17 تا 20 در نگارخانه‌های «لرزاده» و «فرشچیان» گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه که به همت دانشگاه علم و فرهنگ و انجمن حمایت از حقوق کودکان به نمایش در می‌آید، در برگیرنده 50 اثر از 46 هنرمند جوان از میان دانشجویان گرافیک دانشگاه علم و فرهنگ است.

این آثار طی پروژه‌ای با هدف آگاه‌سازی جامعه با حقوق جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی کودک، شکل گرفته که در قالب موضوعاتی چون: «کودک و حریم شخصی»، «کودک و جنگ»، «کودک و‌ کار»، «کودک و خشونت خانگی»، «کودک و حق بازی»، «کودک و حق تحصیل» و «ازدواج کودکان» ارایه شده است.

در این پروژه که با نظارت ندا تولایی انجام گرفته، ابتدا دانشجویان در مورد هر یک از این مفاهیم و موضوع‌ها، مطالعه گسترده انجام داده‌اند و سپس، ایده‌های خود را با بیان بصری و فرم زیبایی‌شناسانه طرح و اجرا کرده‌اند.

آثار خلق شده پس از بررسی و‌کارشناسی توسط هیئت داوران از میان صدها پوستر طراحی شده انتخاب و به نمایشگاه، راه یافته است.

ندا تولایی، کیوریتور و مدیر این پروژه پژوهشی و هنری، سابقه چندین سال تدریس در دانشگاه‌های الزهرا و علم و فرهنگ، مدیر هنری و عضو هیئت مدیره شرکت‌های تبلیغاتی و هنری را در کارنامه خود دارد.

نمایشگاه «حقوق کودکان» با نمایش پوسترهایی در حوزه حقوق کودک، از ۲ تا ۸ مردادماه، همه روزه، به جز ایام تعطیل، از ساعت ۱۰ تا ۱۸، میزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٢١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.