صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > کتاب «خانه‌های قدیمی تبریز» تجدید چاپ شد


 
  کتاب «خانه‌های قدیمی تبریز» تجدید چاپ شد
 

کتاب خانه­‌های قدیمی تبریز در مؤسسه متن برای دومین بار منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب خانه­‌های قدیمی تبریز به همت انتشارات فرهنگستان هنر و به قلم محمدعلی کی­‌نژاد و محمدرضا شیرازی به چاپ دوم رسید.

خانه‌های قدیمی تبریز کتابی است که با هدف پژوهش و تحلیل کالبدی چند نمونه از خانه‌های شهر تبریز، که بیانگر روح هنر معماری ایران هستند، تدوین شده است که شامل شناخت، برداشت، تهیه نقشه و در نهایت تحلیل آن‌هاست. در این کتاب ابتدا فهرستی از خانه‌ها تهیه شده است، سپس نقشه و تصاویری از آنان ارائه گردیده و در مرحله سوم خانه‌ها از دیدگاه ساختاری و کالبدی فضای هر خانه تحیل شده است. سپس فضاهای اصلی هر خانه مورد بررسی قرارگرفته و در ادامه، به بررسی تطبیقی خانه‌ها پرداخته­ شده است.

کتاب خانه­‌های قدیمی تبریز در سه فصل گردآوری شده است. کلیاتی دربارۀ ساخت‌وساز بناهای شهر تبریز، فصل اول این کتاب را تشکیل می‌دهد. در فصل دوم به بررسی خانه‌ها در دورهای مختلف (زند، قاجار، پهلوی) پرداخته شده و در فصل سوم هر خانه، به طور مجزا مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. در فصل سوم خلاصه‌ای به زبان انگلیسی درباره هر کدام از خانه‌ها نیز تهیه شده­‌است. شایان یادآوری است که این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

این کتاب در شمارگان 1000 نسخه، 156 صفحه و بهای57000 تومان، توسط مؤسسه متن باز نشر شده­‌است. علاقه­‌مندان می­توانند این کتاب را از کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین­‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1550 تهیه کنند.

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٦ تير ١٣٩٧ - ١٠:١٨ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.