صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > موسیقی ایران؛ از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامي


  موسسه متن تجديد چاپ كرد
  موسیقی ایران؛ از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامي
 

موسسه متن، کتاب موسیقی ایران؛ از انقلاب مشروطیت تا انقلاب جمهوری اسلامی ایران را تجديد چاپ كرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، کتاب موسیقی ایران؛ از انقلاب مشروطیت تا انقلاب جمهوری اسلامی ایران نوشته امیر اشرف آریان­پور است. نگارنده که خود از پیش‌کسوتان حوزه موسیقی است، در این کتاب به بررسی وضعیت موسیقی معاصر ایران و نیز نقل خاطرات خود پرداخته­است. سرفصل­های اصلی کتاب عبارت‌اند از: اوضاع اجتماعی، سیاسی و هنری دوران قاجار؛ شکل­گیری نهادهای موسیقی و دگرگونی موسیقی ایران؛ آواز و اپرا در ایران؛ انجمن فیلارمونیک تهران؛ ارکستر سمفونیک تهران؛ مجله موسیقی(دوره­های سوم و چهارم)، گروه­ها و برنامه­های آواز جمعی، هنرستان‌های موسیقی، کنسرواتوار آزاد تهران، نام­آوران هنر ایران (از دهه 30 تا دهه 40)، نگاهی به آواز در ایران، هنرجویان موسیقی در وین؛ موسیقی در رادیو و تلویزیون ایران؛ موسیقی در تالار رودکی، موسیقی در جشن­های فرهنگ و هنر، موسیقی در جشن هنر شیراز، ژونس موزیکال ایران، موسیقی در جشنواره توس.

چاپ دوم کتاب موسیقی ایران؛ از انقلاب مشروطیت تا انقلاب جمهوری اسلامی ایران با شمارگان 1000 نسخه در 394 صفحه، به قیمت 32000 تومان، به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) عرضه شده است.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١١ بهمن ١٣٩٦ - ٠٩:٤٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.