تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > هم‌اندیشی مصوّرسازی روایت‌های مذهبی در کتاب‌های چاپ سنگی


  معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر برگزار می¬كند:
  هم‌اندیشی مصوّرسازی روایت‌های مذهبی در کتاب‌های چاپ سنگی
 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، هم‌انديشي «مصوّرسازي روايت‌هاي مذهبي در كتاب‌هاي چاپ سنگي» را روز چهارشنبه 26 مهرماه برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، با توجه به اهمیت و تأثیرگذاری روایت­‌های تصویری کتاب‌های چاپ­سنگی بر فرهنگ بصری حاکم بر دورۀ قاجار و ارزش‌­های هنری و ادبی این کتاب­‌ها، معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر «هم­­‌اندیشی مصوّرسازی روایت­‌های مذهبی در کتاب‌های چاپ سنگی» را برگزار می­کند. در این هم­اندیشی، پژوهشگران و صاحب­نظران این حوزه سبک‌های روایتگری رخدادهای مذهبی، شیوه­های مصوّرسازی کتاب­های چاپ­سنگی و فرهنگ بصری حاکم بر روایت­­های مذهبی را بررسی مي‌كنند.

مهدی حسینی «درآمدی به مصوّرسازی در کتاب­های چاپ­سنگی مذهبی»، محمد جعفری قنواتی «بررسی ادبی داستان‌های روضةالشهداء و طوفان­‌البکاء»، حسین مسرّت «بررسی دو نسخۀ مصوّر چاپ سنگی کتاب اسرارالشّهاده در کتابخانۀ وزیری یزد»، علی بوذری «شمایل امام حسین (ع) در تصاویر کتاب‌های چاپ سنگی دورۀ قاجار»، مسعود ناصری «وجوه مشترک نگاره‌­های چاپ­سنگی با مجالس تعزیه» و عباس حسینی «ذکر "مصیبت" در کتاب­های مصوّر چاپ­سنگی دورۀ قاجار» را بررسی مي‌كنند.

این هم­اندیشی روز چهارشنبه 26 مهرماه سال 1396 از ساعت 15 تا 18، در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552، برگزار مي‌شود. حضور براي عموم علاقه‌مندان در اين هم‌­اندیشی آزاد است.

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - ١١:٥٦ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.