صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب ابريشم‌دوزي‌هاي ايراني منتشر شد


 
  كتاب ابريشم‌دوزي‌هاي ايراني منتشر شد
 

نخستين جلد از كتاب دوخت‌هاي سنتي به «ابريشم‌ دوزي‌هاي ايراني» اختصاص دارد كه توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري «متن» وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «شهين پزشكي» مؤلف و پژوهشگر نخستين جلد از كتاب دوخت‌هاي سنتي با عنوان «ابريشم‌دوزي‌هاي ايراني» است كه به تازگي از سوي مؤسسه متن منتشر و روانه بازار نشر شد.

«تاريخچه سوزن‌دوزي ايران» نخستين فصل اين كتاب را به خود اختصاص داده است. در فصل دوم ابزار و مواد مورد نياز سوزن دوزي را مي‌خوانيد. آموزش دوخت‌هاي مقدماتي شامل انواع شلال، انواع بخيه، دوخت‌هاي حلقوي، انواع دوخت‌هاي شكسته، انواع دوخت‌هاي تركيبي، انواع بست، انواع دوخت‌هاي پتويي و ... را در فصل سوم اين كتاب مي‌آموزيد. مؤلف در فصل چهام كتاب به روش‌هاي گوناگون طرح اندازي مي‌پردازد. «معرفي ابريشم‌‌دوزي‌هاي مناطق مختلف» را در فصل پنجم مي‌خوانيد و در فصل ششم به تشريح چگونگي «شست و شو و نگهداري سوزن دوزي‌ها» اختصاص دارد.

اين كتاب به همراه منابع، واژه‌نامه و تصاوير رنگي و سياه و سفيد با شمارگان 1000 نسخه و قيمت 370000 ريال در سال 1396 توسط مؤسسه متن منتشر شده است. علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از غرفه انتشارات فرهنگستان هنر در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با تخفيف ويژه تهيه نمايند.

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١١:٣٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.