تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > فراخوان همايش آجر و آجركاري منتشر شد


 
  فراخوان همايش آجر و آجركاري منتشر شد
 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر فراخوان همايش «آجر و آجر كاري در هنر و معماري ايران» را منتشر كرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، همايش «آجر و آجر كاري در هنر و معماري ايران» بهمن ماه امسال برگزار مي‌شود. اين فرهنگستان با همكاري ساير نهادهاي فرهنگي و هنري، در تلاش است با برگزاري همايش‌ «آجر و آجر كاري در هنر و معماري ايراني»، علاوه بر جمع‌آوري مستندات تاريخي، بستري مناسب‌ براي شكوفايي اين هنر ايراني – اسلامي فراهم نمايد.

اين همايش با محورهاي «پيشينه تاريخي آجر (پيش و پس از اسلام)»، «تكنيك‌‌ها و روش‌هاي آجر و آجركاري»، «روش‌ها و فنون توليد آجر در گذشته و حال»، «انواع و اقسام آجر»، «قابليت‌ها و كاربرد آجر در معماري ايران»، «آجر و آجر كاري در معماري معاصر ايران»، «برداشت‌ها و گرايش‌هاي نوين از آجر در هنر و معماري ايران»، «نظم و هندسه در چيدمان آجر»، «آجر و محيط زيست»، «كتيبه‌ها و كتيبه‌هاي آجري»، «استادكاران و هنرمندان آجركار و آجر تراش» در بهمن‌ماه امسال برگزار مي‌شود.

آخرين مهلت ارسال چكيده مقالات 2 آذر ماه 1395 و مهلت ارسال اصل مقالات 2 دي ماه 1395 از سوي دبيرخانه اين همايش اعلام شده‌است. دبيري علمي اين همايش را مهدي مكي‌نژاد، عضو هيئت علمي و عضو گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر برعهده دارد.

همايش «آجر و آجركاري در هنر و معماري ايران» 25 بهمن 1395 برگزار خواهد شد. از علاقه‌مندان دعوت مي‌شود، مقالات خود را به دبيرخانه اين همايش به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 ارسال يا براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 66499772 تماس بگيرند.
براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجـا كليك كنيد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy


 

   زمان انتشار: يکشنبه ٣١ مرداد ١٣٩٥ - ٠٩:٠٦ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.