تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «گذری بر معماری متقدم مسلمانان» كتاب سال شد


 
  «گذری بر معماری متقدم مسلمانان» كتاب سال شد
 

كتاب «گذري بر معماري متقدم مسلمانان» در سي‌وسومين دوره برگزيدگان كتاب سال جمهوري اسلامي ايران به عنوان كتاب سال در بخش معماري شناخته شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين كتاب در مراسم سي‌و سومين دوره جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران كه يكشنبه شب گذشته 18 بهمن ماه با حضور رييس جمهور در تالار وحدت برگزار شد، به عنوان كتاب سال در بخش معماري شناخته شد.

كتاب «گذري بر معماري متقدم مسلمانان» نوشته «جان كرسول» با بازنگري «جيمز آلن» و ترجمه «مهدي گلچين‌عارفي» است كه در سال 1393 توسط موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر و رونمايي شد.

کتاب حاضر بررسی به غایت دقیق و موشکافانه از آثار سترگ معماری و در واقع تاریخی از پیدایش سنت معماری اسلامی و ریشه‌های آن است. نگارنده با ارائه فهرستی از آثار و بناهای بر جای مانده از معماری اسلامی با ترتیبی تاریخی در دو بخش با عناوین «امویان» و «عباسیان» به شرح و تحلیل دقیق آثار صدر اسلام تا نیمه دوم قرن سوم پرداخته است. در این بررسی که شامل بیست و دو فصل است با توجه به منابع دست اول تاریخی و گزارش سیاحان، کاشفان و باستان‌شناسان به زبانهای گوناگون نسخه مجملی از معماری متقدم مسلمانان فراهم آمده است.

كتاب «گذري بر معماري متقدم مسلمانان» در قطع رحلي، با قطع رحلي در 432 ترجمه و با قيمت 300000 هزار ريال در فروشگاه كتاب فرهنگستان هنر در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.
براي مشاهده جلد اين كتاب اينجا كليك كنيد.
براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٤ - ١٣:٢٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.