تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > اقتصاد هنر ايران از زبان معلم، مرادخاني و فكوهي


  «همايش ملي اقتصاد هنر ايران»برگزار مي شود:
  اقتصاد هنر ايران از زبان معلم، مرادخاني و فكوهي
 

نخستين همايش ملي«اقتصاد هنر ايران» روز شنبه 9 اسفند در تهران و يكشنبه 10 اسفند در شيراز برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين همايش كه فراخوان آن آبان ‌ماه امسال منتشر شد، با استقبال خوب پژوهشگران مواجه و 136 مقاله از ميان آثار ارسالي به دبيرخانه پذيرفته شد كه تعدادي از آثار پذيرفته شده، گزينش  و در دو روز همايش ارائه مي‌شود.
در نخستين روز همايش در تهران، علي معلم دامغاني رئیس فرهنگستان هنر و علي مرادخاني معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به ايراد سخنراني خواهند پرداخت.
پس از آن محمدرضا مریدی، دبير علمي اين همايش گزارشي از روند برگزاري همايش ارائه مي‌دهد و  رييس كمسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي دكتر محمد حسين ايماني خوشخو، سخنران بعدي همايش است.
پس از آن پروفسور «هانس ابینگ» عكاس، نقاش و استاد هنر دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه اراسموس روتردام در مورد كار با درآمد پايين هنرمندان به ايراد سخنراني مي‌پردازد.
پس از آن لطفعلي عاقلی استاد دانشگاه تربیت مدرس روندها و گرایش  و دورنماي  اقتصاد هنر در ایران را بررسي مي‌كند.
سخنران بعدي همايش سعيد حبیبا دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه تهران است كه به بحث در حوزه کپی رایت و حقوق مالکیت هنری خواهد پرداخت.
همچنین حميدرضا ششجواني در زمينه ساختارو منطق بازار درهنرهاي معاصر ارائه بحث می‌کند.
در انتهاي روز اول همايش نيز نشست «هنرگردانی و مجموعه‌داری در ایران» با سخنرانی ناصر فکوهی انسان‌شناس هنر و مظفر رویایی برگزار مي‌شود که در آن گالری‌های فعال تهران و مجموعه‌داران حضور خواهند داشت.
همايش ملي «اقتصاد هنر ايران» روز شنبه 9 اسفند از ساعت 14 در فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 در تهران برگزار مي‌شود.
ورود براي علاقه‌مندان آزاد است.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٣ - ١٢:٤١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.