صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > موسسه صبا فقدان"حسن حاضر مشار" را تسلیت گفت


 
  موسسه صبا فقدان"حسن حاضر مشار" را تسلیت گفت
 

موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر به مناسبت درگذشت «حسن حاضرمشار» هنرمند فقيد خود آموخته كه در سالهاي اخير در فضاي اين موسسه به كارهاي هنري مي‌پرداخت؛ پيام تسليتي به شرح زير منتشر كرد:
به نام خدا
انا لله و انا الیه راجعون
«حسن حاضر مشار هنرمند خودآموخته‌ای که تندیس‌های ساده چوبی‌اش آینه‌دار صفای روح و نگاه زلال او به زندگی بود سرانجام به جوار رحمت حق پیوست .
مؤسسه فرهنگی هنری صبا مفتخر بود که در4 سال پایانی حیات پر بار این هنرمند ، میزبان حضور روشن و پرسخاوت هنرمندي بود که بی دریغ ، همه ی هنرجویان و علاقه مندان ، یکایک رهگذران را مهمان دنیای مجسمه های ساده ی چوبی اش میکرد. او اینک دامن از جهان برچیده و و با انبوه فرشته های بالداری که همه ی سالها می ساخت و در دست ها می نشاند به آفاق مهر دوست سفر کرده است.
مؤسسه فرهنگی و هنری صبا فقدان این هنرمند خودآموخته را که سرلوحه هنرش عشق به مردم بود و خالصانه و بی ادعا به همه‌ی علاقه‌مندان هنرش این عشق و خلوص را می‌آموخت، به خانواده محترم آن عزیز و عموم جامعه هنری ایران تسلیت می‌گوید و خود را در غم آنان شریک می‌داند.»

یادآور می شود حسن حاضر مشار هنرمند خود آموخته از حدود یک دهه پیش فعالیت های هنری خود را با نمایشگاهی از مجسمه‌هایی که معرف سبک شخصی او بود در گالری گلستان آغاز کرد و در طول این سالها نمایشگاه‌های متعددی از آثار خود در گالری هایی چون هما ،آشیان نقش و مهر و صبا برگزار کرد. آخرین نمایشگاه آثار این هنرمند پاییز امسال در گالری لاله برپا شد.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٣ - ١٥:٣٥ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.