صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > رونمايي از 500 شاهكار‌ هنري ايران در لهستان


 
  رونمايي از 500 شاهكار‌ هنري ايران در لهستان
 


آيين رونمايي از كتاب«شاهكارهاي هنري ايران در لهستان» فردا 27 بهمن ماه در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، مراسم رونمايي از « شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه هاي لهستان» با سخنراني استاد «علي معلم دامغاني»، رييس فرهنگستان هنر، پروفسور «تادئوش مايدا»، رييس موزه ملي لهستان، «آيدين آغداشلو»، هنرمند نقاش و پژوهشگر، «علي رضا اسماعيلي»، رييس موسسه متن و «بهمن وكيلي»، مديرعامل بانك توسعه صادرات در سالن ايران فرهنگستان هنر برگزار مي شود.

«شاهكارهاي ‌هنر ايران در مجموعه هاي لهستان» با ويراستاري علمي «تادئوش مايدا»، رييس موزه ملي لهستان توسط موسسه متن فرهنگستان هنر، زمستان گذشته منتشر شده است.

در جلد اول اين كتاب، 500 اثر هنري ايران در موزه‌هاي شهرهاي ورشو و کراکو، کليساها، کنيسه‌ها و همچنين مجموعه‌هاي خصوصي در كشور لهستان معرفي شده است.

در جلد دوم كتاب نيز در 8 مقاله تخصصي دو زبانه فارسي و انگليسي به شرح و توصيف آثار منتشره در جلد اول و همچنين روابط فرهنگي ايران و لهستان پرداخته شده ست.

پروفسور تادئوش مايدا پس از فارغ التحصيلي از دانشگاه در سال 1951 با تحصيل زبان‌هاي فارسي و تركي و عربي به مطالعات خاور نزديك و شرق پرداخت.

در كارنامه پروفسور تادئوش مايدا، بنيانگذار مدرسه مطالعات اروپاي شرقي و آسياي ميانه، مديريت موسسه زبان‌هاي مشرقي و دبير كل بخش مطالعات تركيه و ايران، رياست دانشكده زبان‌هاي نوين در دانشگاه ورشو و دبيركلي كميته دائمي كنگره هنرهاي تركيه و عضويت در مجمع بين‌المللي مطالعات عثماني به چشم مي‌خورد.

از وي بيش از 3 كتاب و 30 مقاله در زمينه هنر تركيه و خاور نزديك منتشر شده است.

مراسم رونمايي از اين اثر نفيس، يكشنبه 27 بهمن، ساعت 15 در سالن ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي عصر(عج)، پايين‌تر از طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

 

   زمان انتشار: شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٢ - ١٢:٥٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.