صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > رونمايي از «شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه هاي لهستان»


 
  رونمايي از «شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه هاي لهستان»
 مراسم رونمایی از کتاب« شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه‌هاي لهستان » يك شنبه 27 بهمن ماه با حضور صاحب‌نظران، هنرمندان و ويراستار علمي كتاب برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، مراسم رونمايي از «شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه‌هاي لهستان» با حضور صاحبنظران در فرهنگستان هنر رونمايي مي‌شود.

«شاهكارهاي ‌هنر ايران در مجموعه هاي لهستان» با ويراستاري علمي «تادئوش مايدا»، رييس موزه ملي لهستان و ترجمه «مهدي مقيسه» و «داوود طبايي» توسط موسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر و همكاري بانك توسعه صادرات به چاپ رسيده ست.

در جلد اول اين كتاب، 500 اثر هنری ایران در موزه‌های شهرهاي ورشو و کراکو، کلیساها، کنیسه‌ها و همچنین مجموعه‌های خصوصی در كشور لهستان معرفي شده است.

تصاوير منتشر شده در جلد اول اين كتاب در سال 2002 در نمايشگاهي در موزه ملي در ورشو به نمايش در آمده بود. اين كتاب در هشت بخش نقاشی، طراحی، خوشنویسی؛ قالی، منسوجات، جنگ‌افزار، ظروف فلزی، سفالینه، کاشی و آبگینه، سکه و هنراروپایی تقسيم بندي و به انتشار رسيده است.

در جلد دوم كتاب نيز در 8 مقاله تخصصي دو زبانه فارسي و انگليسي به شرح و توصيف آثار منتشره در جلد اول و همچنين روابط فرهنگي ايران و لهستان پرداخته شده ست. علاوه بر آن 32 صفحه تصاوير رنگي مربوط به مقالات نيز، در آن منتشر شده است.

مراسم رونمایی از این اثر، يكشنبه 27 بهمن، ساعت ،15 در سالن ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي عصر(عج)، پايين‌تر از طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

همچنين، علاقه‌مندان مي‌توانند كتاب مزبور را از فروشگاه مركزي موسسه متن واقع در خيابان ولي عصر(عج)، نرسيده به چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه‌كنند و يا با شماره هاي 66490990 و 66468692 تماس بگيرند.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٢ - ٠٩:١٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.