صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > از مسجد جامع اصفهان رونمايي مي‌شود


 
  از مسجد جامع اصفهان رونمايي مي‌شود
 

مراسم رونمايي كتاب مسجد جامع اصفهان نوشته ائوجنیو گالدیری و ترجمه عبدالله جبل عاملي در مجموعه هنر پژوهي نقش جهان برگزار مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين مراسم با سخنراني مهرداد قيومي، عبدالله جبل عاملي و عليرضا اسماعيلي روز يكشنبه 24 آذر در مركز هنر پژوهي نقش جهان برگزار مي‌شود.

کتاب «مسجد جامع اصفهان»، سندی قابل مشاهده از شرايط فيزيكى بنای مسجد جامع اصفهان است که نويسنده در آن همچون دايرةالمعارف معمارى و هنر به این مسجد پرداخته و دوره‌های مختلف آن را با كشف عينى بسيارى از آثار نهفته طبق تقويم تاريخ معرفى كرده است. ائوجنیو گالدیری، استاد و محقق آثار معمارى ايرانى، تحقيقات منحصر به فرد خود را طی سالهای 1928 _ 1978 دربارۀ مسجد جامع با شناسايى و تحليل سازه‌هاى سنتى و بیان چگونگى شالوده‌‌هاى بنا، ساختار عناصر باربر عمودى، پوششهاى متنوع و به خصوص تكنيكهاى اجرايى گنبدهاى نظام الملك و تاجال ملك در سه مجلد چاپ و منتشر کرده است.

این کتاب ترجمه‌ای است از سه جلد مذکور که در مجموعه یک جلدی گنجانده شده و در اختیار علاقه‌مندان به معماری اسلامی ایران قرار میگیرد.

مراسم رونمايي از كتاب مسجد جامع اصفهان روز يكشنبه 24 آذر ،ساعت 15 در مركز هنر پژوهي نقش جهان واقع در خيابان ولي‌عصر(ع)، ضلع جنوبي پارك ساعي شماره 2169 برگزار مي‌شود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٢ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.