صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا ميزبان نمايشگاه قطعه نويسي قرآن کريم


 
  صبا ميزبان نمايشگاه قطعه نويسي قرآن کريم
 نمايشگاه قطعه نويسي از خوشنويسان معاصر قرآن با همکاري مرکز طبع و نشر جمهوري اسلامي و دارالکتابه قرآن کريم در موسسه صبا برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، همزمان با ماه مبارک رمضان مجموعه‌اي از آثار 50 تن از خوشنويسان معاصر قرآن که طي فراخوان موسسه دارالکتابه قرآن کريم جمع آوري شده است، در نگارخانه خيال موسسه صبا به نمايش در مي‌آيد.

اين نمايشگاه شامل 130 اثر در رشته‌هاي مختلف از جمله «قطعه نويسي»، «رنگه نويسي» و «کتابت نگاري» در گرايش‌هاي «نسخ» و «ثلث» بوده است و جلوه‌هايي بديع از آيات قرآن و روايات و احاديث معصومين در شيوه‌هايي از کهن تا جديدتر کتابت نويسي به نمايش مي‌گذارد.

شرکت کنندگان اين نمايشگاه از سه سطح اساتيد طراز اول کتابت، استادان جوان‌تر اين رشته به همراه هنرجويانشان را در برمي‌گيرد، که در شمار کاتبان ممتاز کشور شناخته شده‌اند.

نمايشگاه قطعه نويسي قرآن کريم سه شنبه 10 مرداد ساعت 16، در نگارخانه خيال موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش مي يابد.

علاقه مندان مي توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر، خيابان طالقاني ، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند. اين نمايشگاه تا 16 شهريور همه روزه بجز ايام تعطيل، از ساعت 10 لغايت 18، ميزبان عموم بازديدکنندگان خواهد بود.


 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩١ - ١٧:٠٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.