صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه هنر دهه 50 - 40 زمينه ساز يك فكر بزرگ


  ضيا ء الدين امامي:
  نمايشگاه هنر دهه 50 - 40 زمينه ساز يك فكر بزرگ
 

ضياء الدين امامي، هنرمند نقاش، برگزاري نمايشگاه پژوهشي هنر دهه 50-40 توسط موسسه صبا را زمينه ساز يك فكر بزرگ براي آينده نقاشي و كليت هنر ايران دانست.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، استاد ضياء الدين امامي، هنرمند و نقاش مقيم اصفهان، برگزاري نمايشگاه پژوهشي هنر دهه 50-40 كه آبان ماه توسط موسسه صبا برگزار مي شود را زمينه ساز آغاز يك فكر بزرگ و نهايي براي آينده نقاشي و كليت جريان هنر ايران ارزيابي كرد. وي در ادامه اين نمايشگاه را پايه گذار مكتبي بزرگ با الهام از گذشته و با نگاه به آينده و با تلفيقي از هويت تاريخي، معرفت باطني و نيز بايستگي‌هاي حضور جهاني هنر ايران و چشم انداز آينده اين هنر دانست.

وي با بيان اينكه هنر امروز متاسفانه اكثراً به تقليد از غرب يا ارزش‌هاي 700 ساله نقاشي ايراني مي‌پردازد و نوآوري و انديشه تازه و نگاه خلاقه و ابداع ندارد و اساساً هيچ مكتب و هيچ هدفي در آن نمي‌بينيم خاطر نشان كرد: «در هنر دهه 50 حرف‌هايي را براي بازگشت به ارزش‌هاي شرقي، هويت قومي، ‌بومي گرايي و رجوع به سنت، عرفان و مذهب به شكل رگه هايي در نقاشي ايران شاهد بوديم.» وي ابراز اميدواري كرد كه با برگزاري اين نمايشگاه و مروري بر دستاوردهاي هنر آن دوره، يك فكر اساسي براي هنر ايران بكنيم و به انديشه پايه گذاري يك مكتب جامع و پاسخگو براي نقاشي ايراني بيانديشيم.

گفتني است نمايشگاه پژوهشي هنر دهه 50-40 از اول آبان ماه در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا گشايش مي يابد.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٨٦ - ٠٩:٢٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.