صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > يك هفته با آثار «قطاشي» احسان يگانه


 
  يك هفته با آثار «قطاشي» احسان يگانه
 نمايشگاه آثار «قطاشي» احسان يگانه براي نخستين بار در ايران، در نگارخانه خيال نو موسسه فرهنگي هنري صبا به نمايش درآمد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين نمايشگاه 13 اثر قطاشي به نمايش گذاشته شد. قطاشي، شيوه اي است که از تلفيق نقاشي، نقش برجسته و قطاعي شکل گرفته است. استفاده از خوشنويسي در اين هنر تنها به قصد کاربرد حروف کلمات به عنوان عنصر ترکيب بندي و صرفا يک آرايه زيبايي شناسي محسوب مي‌شود.

احسان يگانه متولد 1354 است. وي 20 سال است که به صورت حرفه‌اي فعاليت هنري دارد، اما آثار قطاشي وي طي 15 سال گذشته خلق شده‌اند. اين آثار در بردارنده مضاميني از آيات قرآن و اشعار حافظ، مولانا و سعدي هستند. اين هنرمند قبل از اين، نمايشگاه هاي متعددي از آثار خود در گرايش هاي نقش برجسته، معرق و قطاعي برگزار کرده است، اما اين نخستين نمايشگاهي است که وي شيوه ابداعي خود را به صورت متمرکز در ايران ارائه مي کند. البته پيش تر اين هنر را با ارائه چند اثر در نمايشگاهي در بيروت معرفي کرده است.

نمايشگاه «مجموعه آثار قطاشي احسان يگانه» سه شنبه 29 فروردين گشايش يافت و تا 7 ارديبهشت ادامه دارد. علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر(عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند. اين نمايشگاه همه روزه بجز ايام تعطيل، از ساعت 10 لغايت 19، ميزبان عموم بازديدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩١ - ١٣:٠٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.