تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمایش اثری از «ایران دَرّودی» در وبگاه فرهنگستان هنر


 
  نمایش اثری از «ایران دَرّودی» در وبگاه فرهنگستان هنر
 

یک اثر نقاشی از ایران دَرّودی که در گنجینه فرهنگستان هنر نگهداری می‌شود، در وبگاه این فرهنگستان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، تنها اثر نقاشی از مجموعه آثار ایران دَرّودی، نقاش، کارگردان، منتقد هنری و هنری‌نویس ایرانی که در گنجینة فرهنگستان هنر نگهداری می‌شود، در وبگاه این فرهنگستان به نمایش گذاشته شد.

ایران درّودی نقاش، کارگردان، نویسنده و منتقد هنری است. او در سال 1315 در خراسان و در خانواده‌ای سرشناس به دنیا آمد. درّودی با علاقه‌ای که از کودکی به نقاشی داشت‌ پس از اتمام تحصیلات متوسطه، راهی فرانسه شد و تحصیلات خود را در دانشکده عالی هنرهای زیبای پاریس به پایان رساند. او در بروکسل برای شفاف کردن رنگ‌های نقاشی، دوره ويترای را در آکادمی سلطنتی بروکسل گذراند و تاريخ هنر را در مدرسه لوور پاریس فراگرفت.

وی تاکنون ٦٤ نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است. همچنین شرکت در 250 نمایشگاه گروهی در ایران و کشورهای اروپایی، مکزیک، ژاپن و آمريكا را در کارنامه فعالیت خود ثبت کرده است.

انتشار مقالات و نقدهای تحقیقی و هنری در مطبوعات ایران، ایراد سخنرانی در مراکز فرهنگی و هنری دنیا، تهیه و کارگردانی فیلم‌های مستند تلویزیونی از هنرمندان ایران و جهان، نگارش و انتشار کتاب زندگینامه خودنوشت «در فاصله‌ی دو نقطه...!» حاصل بیش از ٦٠ سال فعالیت همه جانبه او در عرصه هنر معاصر ایران است که تا امروز ادامه دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این اثر اینجا کلیک کنند.

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ آذر ١٣٩٩ - ١١:٤٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.